Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder CP Sagem PVR HD7000 - Nie widzi wbudowanego dysku.

chicken19 15 Lut 2015 15:27 3816 3
  • #1 15 Lut 2015 15:27
    chicken19
    Poziom 10  

Witam.To już trzeci z kolei w ciągu roku.Na wyświetlaczu pojawia się wykrzyknik a na ekranie mała ikona z przekreślonym dyskiem.Przewijanie nie działa,nie ma dostępu do zapisanych nagrań,nie można nagrywać,nie można pauzować.Przy próbie np przewinięcia pojawia się komunikat "brak dysku" lub "włóż dysk zgodny z dekoderem Cyfrowego Polsatu".Pierwszy dekoder działał bez problemu 6 miesięcy,następny ze dwa tygodnie a ten podobnie.W pierwszym usterka była na tyle upierdliwa że potrafiła nie pojawiać się tydzień a jednego dnia co pół godziny.Czy to jakaś wadliwa seria czy po prostu mam pecha?Czy dyski mogą być wadliwe?A może u mnie w mieszkaniu jest coś nie tak z zasilaniem i dekoder szaleje a może wina jest w zasilaczu?Szukałem w internecie podobnych problemów ale nic nie znalazłem.Dekodery wymieniałem też w różnych salonach sprzedaży.Pamiętam też że w pierwszym dekoderze usterka częściej pojawiała się jak pracował a w tym tylko jak jest wyłączony.Co do formatowania nie pomaga,lub pomaga na kilka dni a co do aktualizacji oprogramowania to od roku nie pojawiła się nowa.Mogę je wymieniać nawet co tydzień ale jest to irytujące.

1 3
  • #2 15 Lut 2015 16:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

chicken19 napisał:
    Czy dyski mogą być wadliwe?

Oczywiście, że mogą.

Skoro tak się dzieje, to może nie dekoder jest winny, a właśnie dysk - wymienić i jedno i drugie.

0
  • #3 17 Lut 2015 19:52
    chicken19
    Poziom 10  

Dysk jest wbudowany w dekoder.Wymienię dekoder jeszcze raz i zobaczymy.Dziwne że nikt nie zgłasza w internecie podobnego do mojego problemu.Chyba mam pecha na ten model.

2
  • #4 26 Maj 2015 22:02
    chicken19
    Poziom 10  

Nie wymieniałem dekodera ponieważ zaktualizował on automatycznie swoje oprogramowanie.Od trzech miesięcy problem nie pojawił się ani razu.Pozdrawiam

3