Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT

15 Lut 2015 16:06 1791 41
  • Poziom 9  
    Witam. jakies 2 tyg. temu zakupilem komputer o takiej specyfikacji.Jestem raczej amatorem w rzeczach hardware i prosze o opinie porade. Proszę o pomoc w znalezieniu problemu.

intel core i5-3470
    noctua nh-d14
    asus sabertooth z77
    corsair xms3 8gb ddr3 1333mhz (2x4gb)
    gigabyte geforce gtx 670 2gb oc windforce 3x
    asus xonar dx 7.1 pci express
    ssd adata sx900 128gb box
    hdd seagate 1tb st1000dm003 (1talerz)
    zasilacz corsair tx650
    obudowa fractal arc midi r2 box.

Po zainstalowaniu windowsa 8.1 i kilku dniach uzytkowania zaczely sie problemy w grach po 10-15 minutach obraz zawiesza sie powodujac blad gry i wychodzi do windy, wiec zaczelem cos z tym robic przeinstalowalem windowsa z 8.1 na 7 i niestety to samo, czynnosc powtorzylem 4 razy lecz niestety bez rezultatu. Myslalem ze problem lezy po stronie softwaru ale chyba sie mylilem oddalem kompa do lakalnego serwisu po dwoch dniach odebralem i niestety nic nie stwierdzono powiedzieli ze cewki troche piszcza na zasilaczu ale to nic takiego i ze u nich sie nie zawieszal. Teraz zrobilem test programem OCCT 4.4.1 i po 12 minutach pracy wyskakuje blad ale nie wiem jak to rozczytac.

spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT
    spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT
    spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT
  • Poziom 14  
    System zainstalowany na SSD?

Jak to nie problem zainstaluj system na drugim dysku talerzowym i sprawdź, co się będzie działo.
    I jak możesz komputer otworzyć (jeśli twoja gwarancja na to pozwala) odłącz SSD. Jeśli gwarancja na to nie pozwala wyłącz SSD w biosie.

Masz ciekawe wykresy powtarzalny spadek przy około 6 minucie testu.
  • Poziom 9  
    Tak system zainstalowany jest na SSD, kompa mogę spokojnie otworzyć wyjąłem już xonara bo myślałem że to może jego wina ale niestety nic to nie dało. Czyli uważasz że to może być wina ssd? Najgorsze jest to że podczas normalnej pracy komputera czyli oglądanie stron, filmu czy słuchanie muzy nic się z komputerem nie dzieje, zaczyna się dopiero kiedy odpalę jakaś grę.
  • Poziom 14  
    Dałem najprostsze rozwiązanie dlatego takie, bo tydzień temu walczyłem z czymś podobnym i tam był winny SSD pod obciążeniem miał problem.

Oczywiście to może być coś innego.

Te wykresy są ciekawe na każdym powtarza się taka sama anomalia około 6 minuty.

Na razie nic mi innego na myśl nie przychodzi, nic dziwnego że serwis nic nie wykrył.

Może się jeszcze ktoś inny wypowie.
  • Poziom 9  
    A więc niestety nie jest to wina ssd zainstalowałem na drugim dysku windowsa i odłączyłem ssd poinstalowałem wszystko i jest to calo cykl sie powtarza co 7 minut vcore sie podnosi i praca cpu zwalnia ze 100% na 50%. Proszę o pomoc bo sam nie jestem w stanie sobie poradzić. Może to wina zasilacza jakies spadki mocy?
  • Poziom 9  
    Ok niestety nie posiadam drugiego zasilacza mam tylko jakiegos starego chiefteca 450 ale bedzie chyba za slaby do tego kompa musze poszukac gdzies w serwisie jakims. Dzieki za podpowiedz.

Oddalem kompa do serwisu maja posprawdzac wszystko i miedzy innymi podmienic zasilacz i sprawdzic napiecia zobaczymy co wyjdzie .
  • Poziom 9  
    w tej chwili mam podmieniony zasilacz i jest to samo niestety blad wyskoczyl lecz dopiero za drugim razem na testach okolo 12 minuty. Po uruchomieniu furmarka na fullhd w pelnym ekranie po 16 minutach pracy fpsy z 40 spadaja na 1 i tak samo po wyjsciu z furmarka zostaje w windowsie czyli wrazenie jest takie ze system jest tak zwolniony jakby pracowal w 1 fps i nic nie da sie zrobic i zostaje tylko restart. Jakies pomysly?

spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT
  • Poziom 38  
    Przetestuj na jeden kości RAM. Jeżeli to samo, wyjmij jedną i wstaw drugą i znowu przetestuj.
  • Poziom 9  
    poprosze troche jasniej bo nie bardzo rozumiem i jakim programem?
  • Poziom 21  
    Ja bym tutaj obstawiał uszkodzenie samego procesora ale to tylko takie gdybanie i bez podstawienia innego w celu sprawdzenia ciężko to go wykluczyć. A tak poza tym co to za serwis skoro nie mogli wykryć usterki. Powinni mieć różne części na podmianę.
  • Poziom 38  
    marcin878787 napisał:
    Ja bym tu obstawiał uszkodzenie samego procesora

Uszkodzony procesor to wielki ewenement.

gelos2 napisał:
    poprosze troche jasniej bo nie bardzo rozumiem i jakim programem?

Masz dwie kości RAM (nazwijmy je kość A i kość B) w komputerze.
    Wyjmujesz jedną kość (np. kość B), włączasz komputer i sprawdzasz czy problem nadal występuje.
    Jeżeli nadal występuje to wyjmujesz kość A i wkładasz kość B. Włączasz komputer i sprawdzasz czy problem nadal występuje.
  • Poziom 9  
    ok a co do serwisu to niestety mieszkam w malej miejscowosci a serwisy tu 3 i nie zaopatrzone oraz bez umiejetnosci. Dzieki za podpowiedz sprawdze kosci
  • Poziom 21  
    MrDoimer oczywiście procesor bardzo rzadko się psuje ( sam miałem przypadek u kolegi gdzie zawieszanie kompa powodował właśnie sam cpu ) lecz w tym przypadku nie można go w 100% wykluczyć.
  • Poziom 9  
    Jestem w trakcie testowania pamieci w memtest zobaczymy co pokaze
  • Poziom 38  
    gelos2 napisał:
    Jestem w trakcie testowania pamieci w memtest zobaczymy co pokaze

Rozumiem że kości testowane oddzielnie?
  • Poziom 9  
    Na razie sprawdzę 2 kości i zobaczymy czy coś wykryje.
  • Poziom 38  
    gelos2 napisał:
    Na razie sprawdzę 2 kości i zobaczymy czy coś wykryje.

Kości testuje się pojedynczo.
  • Poziom 9  
    Pojawił sie blad test4 addr:a19b0238. Nie wiedziałem o tym ze kości sie testuje pojedynczo
  • Poziom 38  
    Nic mi to nie mówi, ale błąd jest więc masz winowajce.

Zdjęcia z memtest i wysyłaj na gwarancję.
  • Poziom 9  
    No tak tylko teraz ktora kość i tak musze pojedynczo sprawdzić. A możliwe jest ze gniazdo jest uszkodzone na którejś kości i dlatego blad?
  • Poziom 38  
    Możliwe (rzadkie zjawisko). I dlatego testuje się osobno i min. 2 krotnie.

Dodano po 39 [minuty]:

Nie zapytałem o jedno - żadne OC nie było robione?
  • Poziom 9  
    Ja mam ten komputer od 3 tyg. dopiero wcześniejszy wlasciciem mówi ze nic nie krecil wiec raczej nie bylo nic robione. Ten memtest bardzo długo trwa juz czwarta godz leci masakra. Takie małe pytanko na gwarancje wysyłać uszkodzoną kość czy komplet?
  • Poziom 9  
    spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT spowolnienie pracy CPU co 6 minut ze 100% na 50% i blad OCCT

Panowie nie wiem o co chodzi ale tak wygladaja wykresy na jedej kosci ram oraz testowalem obie kosci oddzielnie i 0 bledow a jak podepne dwie kosci pokazuje blad pamieci.
  • Poziom 38  
    Rozumiem że problem rozwiązany jeżeli jest jedna kość sprawna?
  • Poziom 9  
    moze zle napisalem chodzi o to ze memtest jak testuje pojedynczo kosci nie pokazuje bledow na zadnej z pamieci a jak podepne dwie kosci to blad jest znowu jak uruchomie komputer na jednej kosci i uruchomie program OCCT to wykres jest taki jak podalem ostatnio czyli zle bo czas spadku mocy sie skrócił. I o co chodzi?
  • Poziom 21  
    Na jednej pamięci nadal występują problemy z #1 postu?
    Jeżeli tak to możesz jeszcze zresetować ustawienia w Uefi ( następca starego biosa ) na swojej płycie głównej. Jak? Poszukaj w instrukcji od płyty głównej.
  • Poziom 9  
    tak wystepuje to samo po wykresach ale nie wiem jak w grach czy obraz sie zawiesza czy nie musze potestowac. Bios resetowalem juz wczesniej bo myslalem ze to wina ustawien. Czyli mamy wyeliminowany dysk twardy i zasilacz a z tymi pamieciami to nie wiem o co chodzi jutro wlacze memtest na dwie kosci i zobaczymy czy wywali blad.
  • Poziom 21  
    W takim razie sprawdź czy problem występuje w grach.
  • Poziom 9  
    ok a czym moze byc spowodowane to ze jak testuje memtestem pamieci pojedynczo i kosc A na ktorej jest 0 bledow oraz kosc B i jest 0 bledow a natomiast jak zainstaluje obie kosci to wychodzi blad ???

A wiec sytuacja na dzien dzisiajszy wyglada tak na jednej kosci gry dzialaja super nic sie nie zawiesza i wszystko dziala jak nalezy ale gdy podepne dwie kosci problem powraca z postu nr1. Wydaje mi sie ze te pamieci nie bardzo wspolpracuja z plyta glowna i w tym tkwi problem chociaz tak nie powinno byc. Bede musial sprzedac te pamieci i kupic 8GB w jednej kosci ale mysle o 1866MHz bo moja plyta maxymalnie takie obsluguje.