Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis 5511ST - brak obrazu po wyjściu z AV

16 Maj 2005 16:33 1272 2
  • Poziom 19  
    Witam wszystkich,
    TV jak w temacie. Jego uszkodzenie polegało na tym, że nie chciał się przełączyć do trybu AV. Normalnie pracował bez problemu. Przy próbie przełączenia ekran stawał się ciemny, jednak wizji nie było, dźwięk był w porządku. Wymieniłem klucz TA8628N. i po jego wymianie okazało się że wystąpił innny problem... Po wyłączeniu go z trybu AV do TV Nie ma obrazu. wygląda to tak jakby się rozprogramował (mrówki na ekranie). Ale jeżeli przełączę kanał do przodu i za chwilę wrócę kanał do tyłu to obraz jest!
    Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem gdzie dalej szukać usterki!

Pozdrawiam:
    RADQ
  • Poziom 17  
    Jeśli napięcie przełączania AV->TV zmienia się prawidłowo to sprawdziłbym pamięć i
    filtrację zasilania 16V ( 100u , 470u) po wtórnej zasilacza .
    Pozdrowienia
  • Poziom 19  
    Zasilanie jest w porządku. Znalazłem powód: Po przejściu w tryb AV zanika napięcie warikapowe na głowicy - dlatego po wyjściu z AV nie ma obrazu. Nie wiem tylko co jest tego powodem :(. Najdziwniejsze jest to, że taka sytuacja występuje tylko wtedy, gdy TV sam przełącza się do trybu AV (poprzez włączenie magnetowidu). Przy ręcznym przełączaniu do trybu AV wszystko jest w porządku.

P.s. Schemat TV znalazłem na Elektrodzie, jednak nie zawiera ona modułu MET2046.Jeżeli ktoś mógłby poratować mnie tym schematem to byłbym bardzo wdzięczny.
    starczanra(malpa)promax.media.pl

Pozdrawiam:
    RADQ