Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

INTERNET RADIOWY - ogromne pingi.

15 Lut 2015 17:21 870 6
  • Poziom 2  
    Witam, umowę zawarłem miesiąc temu, na początku było w miarę okej, pingi w grach online (typu lol) w godzinach wieczornych były sobie w okolicach 150ms.
    Potem było coraz gorzej, pingi pojawiały się wcześniej, były coraz większe.
    Aktualnie od rana do północy potrafią skakać do 1000 ms, a utrzymywać się na poziomie 400.
    Łączę się do routera przez wifi, ale na start piszę, że jak pingi zaczynają wzrastać, to kabel nie pomoże, jest identyczna sytuacja.
    Wczoraj wieczorem, to już wgl. internetu w pewnym sensie nie miałem, ping skoczył do >6000 ms, strony ładowały się w nieskończoność..
    Z pytaniami co się dzieje wystartowalem do operatora, w odpowiedzi dostałem, że sieć w pewnych godzinach może być przeciążona, czy że na złych speedtestach mierzę prędkości..
    Ale cholera! Wątpię to, że sieć jest przeciążona 18h na dobę !
    A pingi czuję, speedtesty nie kłamią.

Nie jest to moja wina, czy routera. Pingowałem router i obyło się bez skoków pingu, komputer czysty, aktualne sterowniki.

Czym to może być spowodowane ?
    Dodam, że na umowie mam 14/4 internecik, wiem że to jest wartość do, ale sam download nie skoczył pow. 2Mb/s od już jakichś 2 tyg.
  • flexghzflexghz
  • Moderator - Sieci, Internet
    Sam nic nie zrobisz, musisz męczyć dostawcę internetu.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 2  
    Jakieś pomysły co mogłoby być źródłem problemu? Chciałbym mieć jakieś argumenty, by to w końcu wyjaśnić..
  • Poziom 16  
    Sam nic nie rób tylko nękaj dostawcę :) Wina jest ewidentnie po jego stronie i to on ma coś z tym zrobić a nie Ty.
    Może antena się przestawiła, może zakłócenia. Może ktoś zaczął nadawać na tym samym kanale na, którym nadaje jego nadajnik.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Ty nie musisz niczego udowodnić jesteś usługobiorcą a nie fachowcem od sieci. Mówisz to co widzisz.
  • Poziom 23  
    Kleps0n napisał:
    Jakieś pomysły co mogłoby być źródłem problemu? Chciałbym mieć jakieś argumenty, by to w końcu wyjaśnić..

Pomiń router, wepnij komputer bezpośrednio i sprawdź.
  • Poziom 18  
    No i przede wszystkim ściągnij program WinMTR i w nim wpisz wp.pl i wklej nam zrzut ekranu z tego programu, ale dopiero jak sobie przemieli dopiero tak z minutkę. ;)