Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder UPC + Samsung 40H6400 wyłączanie/włączanie jednym przyciskiem

15 Lut 2015 21:56 2460 8
  • Poziom 14  
    Witam otóż od kilku godzin siedzę i dumam na rozwiązaniem problemu.

Dekoder UPC Mediabox HD z nagrywarką Cisco jest podłączony do Samsunga 40H6400. Skonfigurowałem poprawnie (tak mi się wydaję) uniwersalnego pilota i teraz pilotem od TV mogę sterować dekoderem tzn zmieniać kanały itd wszystko poprawnie z jedną rzeczą a mianowicie dekoder nie chce się ani włączać przy włączeniu telewizora z pilota od TV ani również wyłączyć jak wyłączam TV z pilota.

Czujnik podczerwieni mam postawiony kilka cm od dekodera zupełnie przy nim.
    Nie wiem w czym tkwi problem bo mi już pomysły się skończyły.
  • Poziom 43  
    A zaprogramować pilot od dekodera.
  • Poziom 14  
    No dobrze a czy to ma jakiś związek ?

W końcu zaprogramowałem pilota od TV i powinno to wystarczyć chodzi mi żeby w ręku mieć tylko pilota od TV.

No chyba, że zaprogramowanie pilota od dekodera pomoże w moim problemie to jutro spróbuje.
  • Poziom 24  
    W Menu obu urządzeń (w szczególności TV) powinieneś mieć funkcję związaną ze sterowaniem urządzeń poprzez HDMI "HDMI-CEC". Po uruchomieniu tej funkcji TV będzie wymuszał włączanie i wyłączanie dekodera po włączeniu / wyłączeniu TV.
    TV Samsung serii 5 bez problemu steruje WŁ/WYŁ dekoderem Vectra (ADB).
  • Poziom 14  
    Wszystko co powinno być włączone/odhaczone to jest na pewno tutaj jestem tego pewien w 100%. Ale pomimo tego dekoder nie reaguje na włączanie/wyłączanie TV.
  • Poziom 43  
    marcin.waski napisał:
    powinieneś mieć funkcję związaną ze sterowaniem urządzeń poprzez HDMI "HDMI-CEC".

Tylko, że dekodery UPC nie mają i nie obsługują takiej funkcji.
    Gokart napisał:
    Ale pomimo tego dekoder nie reaguje na włączanie/wyłączanie TV.

KOCUREK1970 napisał:
    A zaprogramować pilot od dekodera.
  • Poziom 14  
    Zaprogramowałem pilota od dekodera mogę wyłączyć tv i dekoder pilotem od dekodera ale nadal nie rozwiązałem swojego problemu
  • Poziom 24  
    Proponuję zatem prawdziwego "leniwca" - jednego z (moim skromnym zdaniem) tańszych modeli; co wcale nie oznacza "gorszego" pilota uniwersalnego, który może pomieścić w sobie klika pilotów zawalających szafkę, blat, czy miejsce pod poduszką ;-)

Co najważniejsze - piloty Harmony posiadają tzw. Makra, czyli sekwencję uruchamiania kilku urządzeń po naciśnięciu tylko jednego przycisku (np. "Oglądaj TV" uruchomi telewizor oraz przełączy go na odpowiednie źródło HDMI, włączy dekoder i ustawi go na ulubiony kanał telewizyjny).
    -Wyższe modele posiadają wyświetlacz, na którym można wstawić ikony swoich ulubionych kanałów (do 50 w przypadku Harmony Touch) - jest to bardzo wygodne, bo nie musisz pamiętać nr. kanałów TV :-)

https://www.youtube.com/watch?v=9CT2Nyy4C20
  • Poziom 14  
    Sprawdzałem ceny tych pilotów, jednym słowem nie wchodzi w grę taki wydatek :).

Może kiedyś.......

Jak nie rozwiąże swojego problemu trudno zostanę przy obsłudze dwóch pilotów.