Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf IV 99r - uszkodzony sterownik 1C0907379 z ABS ESP ?

15 Lut 2015 22:44 3603 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich posiadam Golfa IV 1.4 16V
    Zaraz po odpaleniu samochodu wszystko wyglada OK kontrolki gasną tak jak należy
    wystarczy ruszyć dosłownie 20 cm i zapalaja sie kontrolki ABS ESP

Usterka dość dziwna bo gdy kontrolki nie świecą sterownik normalnie się łączy z testerem diagnostycznym usterek brak czujniki na kołach pokazują prędkość(pojedynczo sprawdzane) zasilania OK komunikacja tez

ale gdy kontrolki zaświecą komunikacja zostaje przerwana
    inne sterowniki (silnik , gate way) wyrzucają błędy komunikacji z abs

została sprawdzona instalacja wtyczki bezpieczniki (na akumulatorze) itd

co ciekawe usterka mogła by wskazywać na problem z zasilaniem pompy pod obciążeniem ALE gdy ABS działa można uruchomić opcje odpowietrzania układu, na śliskiej powierzchni po zaciągnięciu ręcznego hamulca można gwałtownie ruszać z miejsca i system zapobiegający poślizgowi kół działa( silnik pompy pracuje) ale wystarczy ze tylko cztery koła rusza z miejsca zaświecają kontrolki

i tu moje pytanie czy zostaje tylko wymiana pompy? dodam ze jest to sterownik ciężko dostępny 1C0907379 z esp
    i czy istnieje ewentualna możliwość podmiany na inna pompę z innym nr (1C0907379 CDLKJ itd)z ESP

Proszę o jakieś podpowiedzi
    pozdrawiam
  • Texa PolandTexa Poland
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 10  
    Nie lepiej wysłać to komuś do profesjonalnej naprawy,drugi nie dość że drogi to będzie miał tego samego raka co i twój,to tylko kwestia czasu.
  • Poziom 10  
    Z naprawa to raczej ciężko nic nie szłyszałem zeby ktoś naprawiał tego typu sterowniki raczej tylko BOSCH jest naprawialny
    ale może się myle to proszę o jakieś namiary
  • Poziom 14  
    A opony w tym samym rozmiarze wszystkie?
  • Poziom 10  
    Prędkość kół sprawdzona pojedynczo i wszystko dobrze pokazuje tak jak pisałem wcześniej z reszta zapisał by się jakis kod błedu
    Opony oczywiscie takie same
    wystarczy ruszyc 20cm samochodem i odcina komunikacje sterownika

Jesli chodzi sprawdzenie napiec tak duzym obciazeniem to faktycznie nie sprawdzałem ale silnik pompy nie taki prad pobiera i chodzi

Dodano po 1 [minuty]:

Prędkość kół sprawdzona pojedynczo i wszystko dobrze pokazuje tak jak pisałem wcześniej z reszta zapisał by się jakis kod błedu
    Opony oczywiscie takie same
    wystarczy ruszyc 20cm samochodem i odcina komunikacje sterownika

Jesli chodzi sprawdzenie napiec tak duzym obciazeniem to faktycznie nie sprawdzałem ale silnik pompy nie taki prad pobiera i chodzi