Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 47PFL3605H - pionowe ciemne paski

kreatyna6 15 Lut 2015 23:36 696 4
  • #1 15 Lut 2015 23:36
    kreatyna6
    Poziom 8  

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Mam ogromny problem z tv Philips 47PFL3605H, a dopiero zaczynam bawić się w elektronikę i chciałbym Was prosić o pomoc. Mam synka parę latek i chciał umyć tv płynem do mycia szyb, napsikał na matrycę dosyć sporo... Po zauważeniu tego, co maluch wyprawia odłączyłem tv z kontaktu i tak pozostawiłem, stał ok. miesiąc (nie było czasu zajrzeć), po tym czasie żona go włączyła i zastała obraz w 2/3 było ok, lecz prawa strona 1/3 matrycy jest koloru biało-siwego z cienkimi pionowymi paskami. Jak myślicie, co może być przyczyna wyświetlanego tak obrazu?
    Z góry dziękuję wszystkim za każdą odpowiedz wnoszącą coś do tematu...
    I prosiłbym o wyrozumiałość.
    Pozdrawiam.

0 4
  • #2 15 Lut 2015 23:49
    twojastara625
    Poziom 8  

przed chwilą właśnie pisałem o tym posta, a więc: Sądzę, że jest to matryca możesz spróbować przejechać ciepłym żelazkiem w miejscach połączeń taśmy elektroniki panelu ze szkłem. Może pomoże, rzadko się to zdarza, ale może, a jeśli nie, to do wymiany matryca.

0
  • #3 15 Lut 2015 23:56
    kreatyna6
    Poziom 8  

Dzięki kolego wielkie jutro będę próbował(Czy moge podgrzac delikatnie hot air-em) . Bo nie ma innej mozliwosci polaczenia tej tasmy ?
    A jeżeli to matryca gdzie ja mogę dostać?

0
  • #4 16 Lut 2015 00:32
    twojastara625
    Poziom 8  

To bd lepsze niż ciepłe żelazko bo właśnie gorącym powietrzem z lutownic się to skleja, ja w pracy robie to na docisk grzebieniem przewodzącym. Jednak musisz pamiętać że może też to być elektronika matrycy.

0
  • #5 16 Lut 2015 00:44
    kreatyna6
    Poziom 8  

Wiem jutro będę rozbierał to się przyjrzę bardziej szczegółowo.
    I ostatnie pytanie na dziś jaka temperatura podgrzewać, ile mniej więcej czasu i czy mam dociskać taśmę?
    Dzięki serdeczne za szybkie odpowiedzi!

0