Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagrywanie z TV (modul ci+/samsung H) kablowka UPC

16 Lut 2015 04:26 1551 3
  • Poziom 1  
    Witam

Telewizor samsung ue55h6400. (ewentualnie jesli cos to pomoże także ue32F5300)
    Tv odbieram przez moduł , nie dekoder .
    Chciałbym móc nagrywać kanały typu polsat sport /polsat news / orange sport.
    Wszystkie kanały odbieram na TV.
    Tv mam od UPC.

Chciałbym móc nagrywać chociaż te przykładowe kanały z możliwością zgrania na hdd i konwersji (nagrywanie na USB odpada - dekodowanie plików z serii H - 2014 nie jest jeszcze mozliwa).

Co powinienem kupić i jak to skonfigurować.
    (mam ewentualnie starego VHS'a jesli coś to pomoże)
    Aha, obraz nie musi byc HD .

Czekam na pomoc lub linka do takiego problemu gdyż nie widzę tekowego .
  • Poziom 17  
    Czy telewizor ma "video out"? bo jeśli tak to możesz kupić video grabber - z jednej strony podłączasz video out z telewizora z drugiej pc i nagrywasz w czasie rzeczywistym. Ceny zaczynają się od ok.30zł.
  • Poziom 24  
    Z tego co mi wiadomo nie ma możliwości "wyjścia" obrazu dekodowanego za pomocą modułu CI. Jest to sygnał cyfrowy, który nie jest w żaden sposób obrabiany do wartości analogowych (np. do wyjścia "Scartowego"). Złącza USB służą tylko do "pobierania" danych - nie do zgrywania...
    To o czym napisał Kolega @Elektronik96 dotyczyło by zewnętrznego dekodera UPC, do którego mógłbyś podłączyć Video-Grabber, nagrywarkę DVD/HDD, czy magnetowid VHS.

P.S.
    Taki "zapis programów", o którym piszesz posiadają telewizory z wbudowanym twardym dyskiem (np. Loewe), jednak i tak sygnał AV zapisywany na wbudowanym twardym dysku jest w formacie innym niż standardy PC / Mac i nie ma możliwości "wyjścia" poza TV...
  • Poziom 35  
    Możesz kupić sobie dekoder z wejściem na moduł CI i głowicą DVB-C oraz twardym dyskiem, ale to dosyć drogie rozwiązanie.

Najlepszy będzie dekoder na linuksie z Enigmą 2, wtedy mamy dostęp do nagrań z dysku z sieci lan na komputerze, możliwość odtworzenia na komputerze i konwersji do innych formatów.

Głowica DVB-C -> Link

Dekoder VU+ Duo 2 -> Link

Koszt dekodera VU+ DUO 2 z dyskiem 1 TB i głowicą DVB-C to koszt 2088 zł.