Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 1.6 8V pracuje nierówno po myciu silnika

16 Lut 2015 15:01 1023 15
  • Poziom 5  
    RENAULT SCENIC 1.6 8V 1999r auto przestało działać na cztery tłoki, pracuje nierówno, często strzela.
    Wie ktoś co może być?
    Dodam, że dwa dni przed tymi objawami myłem silnik.

Warunkowo poprawiłem pisownię
    Mod.[CameR]
  • Poziom 9  
    Dla mnie to wygląda na problem z cewką. Dostała wody, gdzieś było przebicie i się skończyła. Od jej sprawdzenia bym zaczął. Komputer pokazuje jakieś błędy?
  • Poziom 5  
    jeszcze nigdzie nie byłem na elektryka nie mam pieniędzy jak można sprawdzić czy to wina cewki ja się sprawdza cewkę

Proszę poprawić pisownię.
    Reg. 3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Mod.[CameR]
  • Poziom 23  
    Posłuchaj kolegi z trzeciego postu, wyciągnij przewody od świec(WN) zanieś do domu i wysusz je. Tylko zaznacz przewody (kolejność)żeby ich nie pomieszać.
  • Poziom 5  
    wykręciłem całą cewkę z przewodami i położyłem na kaloryfer i czekam aż wyschnie
  • Poziom 23  
    Daj znać jakie będą efekty.
  • Poziom 15  
    A tyle się mówi ,, nie myć bęzyniaków", wysuszyć, wydmuchać, świece możesz przy okazji przeczyścić, potem potraktować dobrym kontaktem i mieć nadzieje że to pomoże.
  • Poziom 5  
    Wysuszyłem cewkę i przewody i zamontowałem i okazało się ze robi to samo .

Dodano po 7 [minuty]:

Znalazłem w garażu instalacje i cewkę z innej renault , jest to taka sama cewka tylko że jest inna wtyczka .
    Czy jeśli zamienię wtyczki i cewke czy coś się stanie ??
  • Poziom 15  
    kwok napisał:
    A tam nie myć - jak wszystko w należytym porządku to nie ma problemu. Ja nowe kable WN kiedyś testowałem wiadrem wody, oczywiście na pracującym silniku.
    No nie wiem, to może miałeś farta!!

Dodano po 2 [minuty]:

damian1202 napisał:
    Wysuszyłem cewkę i przewody i zamontowałem i okazało się ze robi to samo .

Dodano po 7 [minuty]:

Znalazłem w garażu instalacje i cewkę z innej renault , jest to taka sama cewka tylko że jest inna wtyczka .
    Czy jeśli zamienię wtyczki i cewke czy coś się stanie ??

To jak taka sama jak inne wtyczki? a skąd weźmiesz inną wtyczkę? I Skąd będziesz wiedział czy kable są tak jak maja być? Ja bym na twoim miejscu sam nie kombinował. Ale to Twoje autko!
  • Poziom 15  
    Wykręć świece i zobacz, które są okopcone to się dowiesz również, która cewka robi bałagan.
  • Poziom 13  
    Nie prościej ściągać przewody?
  • Specjalista - kserokopiarki
    sprawdź, czy przewody do cewki 'Nie zarosły" śniedzią - jeśli tak to je wyczyść
  • Poziom 5  
    dzisiaj kupiłem nową cewkę i po jej zamontowaniu jest wszystko tak jak powinno być auto działa dobrze dziękuję wszystkim za podpowiedzi