Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

lenovo z580 - Problem z uruchomieniem Windows 7

16 Lut 2015 16:44 948 5
  • Poziom 2  
    Witam posiadam laptopa lenovo z580 z orginalnym Windows 7 Home Premium.
    Mój problem zaczął się wczoraj właściwie z mojej winy.
    Korzystając z laptopa przypadkowo uderzyłem łokciem w lewą dolną strone laptopa obok touchpada. Laptop natychmiast się wyłączył , wyskoczył jeszcze jakiś niebieski ekran lecz nie zdązyłem zobaczyć co tam pisze
    .Próbowałem go od razu uruchomić lecz zacina się podczas ładowania windowsa i tak ciągle. Korzystałem także z opcji jakie oferuje windows naprawy systemu , przywracania systemu lecz bez skutku ponieważ każdy proces się zacinał.
    Tryb awaryjny także nie działał.Nie pozostało mi nic innego jak skorzystanie z programu jaki proponuje lenovo a konkretniej OneKeyReovery. Przywróciłem system do stanu fabrycznego czyli takiego jak dostałem ze sklepu. Wszystko przebiegło pomyślnie. Laptop się uruchomił ponownie wyskoczył napis Starting Windows i lipa znów laptop się zaciął . Próbowałem powtórzyć przywracanie . Za x razem się udało , system się włączył , załadował się pulpit i wyskoczył napis " konfiguracja ustawień spersonalizowanych dla Mirscrosoft Windows" po czym laptop dalej przestał reagować. Wyłączałem go i włączałem aż ten krok zostanie pominięty i też tak się stało. Ucieszyłem się , że moge normalnie właczyć laptopa lecz moja radośc nie trwała długo laptop się właczył pulpit załadował , lecz komputer zacina się po chwili użytkowania. Próbowałem skanować online i MCafee lecz skanowanie staje dokładnie w tym samy momencie i nie może skończyć skanowania. Nie wiem co mam robić.
    Pozostaje mi jeszcze spróbować zainstalować z płyty i aktywować online , ale nie chce stracić kopi systemu , sterowników i niezbędnych programów lenovo które są na ukrytym dysku . Ma ktoś jakieś propozycje ?
  • Poziom 19  
    Witam
    Sprawdzałeś stan dysku ? wygląda na to ze troszkę go uszkodziłeś przy uderzeniu,
  • Poziom 16  
    Wypalenie lub przeniesienie pendriva jakieś dystrybucji Linuxa, dzięki której łatwo sprawdzić stan dysku, czyli SMART.
    Mam na myśli oczywiście, LiveCD.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Co do uszkodzeni płyty po uderzeniu hmm.. wszystko może się zdarzyć ale nie wybiegajmy aż tak daleko :P
    Tak jak kolega pisał linux albo HierasCD o ile dobrze pamiętam nazwę w nim możesz sprawdzić podzespoły i dokładnie przeskanować dysk :)
  • Poziom 16  
    @szyba20 Hirens boot, chyba miałeś na myśli to : )
    Co do dalszej dyskusji, nie ma co dalej spekulować, oczekujemy na odpowiedź od autora i tyle.
    Nikt nic, nie wyczaruje z tylu informacji.