Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes c220 cdi 2000 - interfejs diagnostyczny

16 Lut 2015 17:18 1368 10
  • Poziom 10  
    Witam
    Jakiś czas temu stałem się posiadaczem mercedesa c klasy 220 cdi z roku 2000(po liftingu) i teraz trzeba by się zainteresować jakich błędów na zbierał. Jeden już mam na pewno. Zapaliła się kontrolka srs po tym jak odkurzaczem rozpiołem kostke pod fotelem. Po spięciu kontrolka nadal świeci. Czy może ktoś mi wskazać i opisać jaki interfejs jest najpewniejszy i jak go podłączyć. Jest dużo ofert sprzedaży ale też jest dużo z nimi problemu. Dlatego potrzebny jest prosty, tani i sparwdzony.

robert
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    Do merca tylko SD.
  • Poziom 10  
    Star Diagnosis
  • Poziom 14  
    Ten SD jest bardzo dobry ale cena też jest nie mała. Dla własnego użytku mogę polecić Carsoft 7.4 Jest tani i prosty w obsłudze do odczytania i skasowania błędów jest wystarczający, ma podgląd parametrów ale niewiele.
  • Poziom 10  
    No właśnie ten sd to jest zestaw: komputer, kabelki i program dlatego jest taki drogi.

Ja mam carsofta ale brakuje mi całej kabelkologi. Czyli "zestaw" do podłączenia komputera z gniazdem w samochodzie. Wiem, jest wiele ofert na interfejsy ale też jest wiele skarg na nie. Dlatego potrzebuje sprawdzonego przez użytkowników na np. wlasnych samochodach. A nie przez sprzedających - bo u nich to wszystko działa i jest złote a później to same problemu.

robert
  • Poziom 14  
    Mój carsoft niby ma zestawy kabli połączeniowych ale np vito mam okrągłą wtyczke i na niej mi nie łączy ale na kabelkach z igłami powtykanymi w odpowiednie piny łączy. Z kolei na kablu OBD2 s-klase i c-klase łaączy bezproblemowo. Z tego co się orientuje nie posiada multiplexera.
  • Poziom 10  
    Mój też ma (ponoć) okrągłą wtyczke 38pin. Ale jej jeszcze nie ogłądałem. Jutro pójde i sprawdze.
    Włąśnie ja chciałem kupić zestaw z przejściówką na okrągłą wtyczke - jeżeli to będzie możliwe czyli będzie działać.
    Jeżeli nie to spóbuje to krosować. A masz może rozpiske do których pinów musze się wpiąć aby odczytać błędy z poszczególnych sterowników?

robert
  • Poziom 14  
    W programie masz dokładną rozpiskę pinów.