Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Loewe Individual 40 - Zaczyna mieć problemy z włączaniem

Darek.S 16 Lut 2015 18:41 795 2
  • #1 16 Lut 2015 18:41
    Darek.S
    Poziom 31  

Witam. Usterki jako takiej jeszcze nie ma. Są zaledwie symptomy dokładnie jak w temacie. Pierwsze co mój wieloletni klient i znajomy zauważył to, że nie pojawia się godzina. Potem telewizor nie chciał włączyć się z czuwania. Dopiero po kilkukrotnych próbach udawało się go załączyć. Byłem u niego w zeszły wtorek i oczywiście wszystko ruszyło jak trzeba. Z godziną włącznie. Miał sprawdzić jak Loewe załączy się po całonocnym czuwaniu a na drugi dzień po całonocnym wyłączeniu z sieci. I było O.K. W sobotę dzwoni do mnie, że problem nasilił się i tym razem przez około dwadzieścia sekund mrugała kontrolka czuwania. Tv jest już u mnie i załączył bez problemu. Z tego co widzę to jest to Sharp. Sygnałówka RUNTKA293WJZZ. Zasilacz 89666.361 ( 361 poprawione markerem). Matryca to LTA400HS-LH2 ( z dodatkową nalepką "Idividual 40 Compose FullHD+" zatem specjalnie selekcjonowana dla marek typu Loewe czy B&O :D ). Tcon 400HSC4LV1.2. Znajomy najpierw zadzwonił do sklepu, który za niemałe pieniądze mu go sprzedał ( wszak Loewe), ale dostał informacje, że pogwarancyjnie się tym nie zajmują. Otrzymał nr telefonu a potem jeszcze jeden. Z pierwszego numeru dostał informacje, że Loewe to już Chiny, problemy z częściami itp. Z drugiego dowiedział się, że ma przywieźć i się zobaczy. W końcu stwierdził, ze woli dać komuś kogo zna. Na pierwsze oględziny nie ma żadnych spuchniętych kondensatorów elektrolitycznych. Za chwilę oglądam go pod mocno uzbrojonym okiem. I na koniec pytanie od jakiego Sharpa najlepiej spasuje dokumentacja i czy ktoś z podobnymi problemami w takim sprzęcie się już spotkał.
    P.S. TV ma hardy dysk :wink: a np. wiem, że w deku cyfry ( 250GB) na problemy z restartami pomaga jego format. Tv ma sześć lat ale na dysku w/g tego co znajomy twierdzi jest ok. 30h ( na 80 pojemności). Większość nagrywa na Mediaboxa, ale jeszcze dwa lata temu TV pracował z kartą cyfry i Astonem)

Dodano po 55 [minuty]:

C1065 - 4,7uF/400 ma 1,70uF i ESR>40 Ohm :|

Ze dwadzieścia lat temu i wcześniej ITT, potem Nokia stosowało układzik TEA1064 gdzie wyschnięty 10uF zaraz za mostkiem sieciowym też skutkował brakiem startu :wink:

0 2
  • #2 16 Lut 2015 23:28
    Macosmail
    Poziom 33  

Witam. Instrukcja serwisowa może być podobna od Sharpa LC-46HD1E. Też ma twardy dysk i main od Loewe (niebieska soldermaska).

0
  • #3 17 Lut 2015 10:31
    Darek.S
    Poziom 31  

Po wymianie C1065 uruchomił się bez żadnych problemów. Znając prawo serii niedługo mogę mieć podobna sprawę bo jeszcze jeden znajomy posiada takiego Loewe ( ale większy, chyba 46 cali) a drugi Sharpa 46cali ale twierdzi, że na podzespołach Loewe. Pieron zresztą wie co jest oryginałem. Ja myślę, że jednak Sharp. Loewe go tylko markuje montując selekcjonowane podzespoły. Wielokrotnie zresztą serwisowałem Loewe CRT, które były Panasonicami :D. Tu mi się przypomina historyjka, która opowiadał kiedyś znajomy z elektrody jak wymieniał kineskop w B&O. Dwa z magazynu owszem pracowały, ale czegoś im brakowało. Po telefonie do Danii dowiedział się, że nie ma w tym nic dziwnego bo nic u nich nie zamawiali. No i musieli zamówic od B&O :D

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo