Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakim napięciem ładować akumulator od wiertarko wkrętarki black&decker

16 Lut 2015 19:50 1515 6
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich mam pytanie ,czy akumulator od wiertarko-wkrętarki black&decker o napięciu znamionowym 12v moge ładować zasilaczem składajacym się z transformatora i mostka prostowniczego (bez kondensatora filtrującego ).dającym napięcie 15v i prąd wyjściowy 400mA ? jeżeli temat dodałem nie w tym dziale to proszę o przeniesienie jest to mój pierwszy post na forum :D
  • Warunkowo odblokowany
    Podaj pojemność akumulatora i z jakich akumulatorów on jest.
  • Poziom 6  
    pojemnosć to 1,2ah a rodzaj akumulatorów jest przezemnie nieznany nwm czy są to NI-CD czy LI-ON niestety
  • Poziom 34  
    Przypuszczam że są to ogniwa Ni-Cd bo nie ma baterii ogniw Li-On o napięciu 12V.
    Liczba ogniw Li-on nie byłaby wartością całkowitą aby otrzymać napięcie baterii 12V.

Ogniwa powinno się ładować prądem stałym a nie pulsującym jak jest w przypadku samego mostka prostowniczego.
    Poza tym napięcie jest trochę małe aby całkowicie naładować baterię.
  • Poziom 32  
    Jeśli to są ogniwa NI-Cd to powinno ich być 10szt.Prąd ładowania 120-240mA napięcie końcowe ładowania nie powinno przekraczać 15V.
  • Poziom 16  
    Napięcie ładowania przy 12V to z reguły 14,5 - 15v natomiast prąd ładowania najlepiej ustaw 0,15 - 0,2 pojemności. Takimi parametrami ładuj przynajmniej 12 - 14h
  • Poziom 6  
    dziękuje bardzo wszystkim za pomoc :D