Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DCP-J140W probl. z kolorem czerwonym

Verinol 16 Lut 2015 20:03 747 4
  • #1 16 Lut 2015 20:03
    Verinol
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam drukarkę Brother DCP-J140W występuje problem z czerwonym kolorem
    czyszczenie drukarki nic nie dało oraz wymiana tuszu.

0 4
  • #3 16 Lut 2015 20:15
    Verinol
    Poziom 2  

Nie, używam zamienników

0
  • #4 16 Lut 2015 21:14
    Sławek K
    Poziom 22  

Jeżeli wielokrotne elektroniczne czyszczenie koloru czerwonego nie pomaga to wyczyść głowicę tylko kolor czerwony płynem lub wodą przepompowując je z zasilania w tusz. Możesz po płukaniu wypełnić kanał czerwony tuszem, lub tak długo czyścić elektronicznie aż w głowicy będzie tusz. Kilkakrotne wydruki pozwolą na uzyskanie pełnego koloru. Możesz też do przepłukiwania używać tuszu. Niestety udrożnienie wszystkich otworów może nie nastąpić za pierwszym płukaniem.
    Musisz wykazać odrobinę cierpliwości i chęci do ( czasami) zabrudzenia rączek. Obejrzyj jakieś filmiki jak się czyści głowicę drukarki strzykawką. Przeczytaj też posty o usuwaniu 4F tam też jest o czyszczeniu.
    Aha, któryś z kolegów polecał aby płyn , woda do płukania miały temp ok. 50 st. C.
    pozdrawiam Sławek

0
  • #5 21 Sie 2017 18:38
    Dżeywor
    Poziom 7  

Witam, chciałbym się podpiąć do tematu. Mam problem również z tuszem czerwonym. Pierwotnie wydruk testowy wyglądał tragicznie. Czarny, Żółty, Niebieski ok, natomiast czerwony cały zagmatwany. Wszystkie kwadraciki wymieszane, mocniejsze lub bledsze. Dokonywałem kilkunastu jeśli nie kilkudziesięcziu trybów czyszczenia drukarki z jej ustawień ale nie zmieniało to jakości wydruku testowego. Przeczytałem, że za przyczyną może stać zapowietrzony układ. Rozebrałem drukarkę ale okazało się, że w wężykach jest pełno tuszu i brak jakichkolwiek pęcherzyków powietrza. Doczytałem, że można przeczyścić głowicę poprzez wyłączenie drukarki w trakcie drukowania - tak aby głowica była ustawiona mniej więcej po środku. A następnie, poprzez przecieranie czystą chusteczką, bądź nasączoną neutralnym płynem czyszczącym pod głowicą. Tak też zrobiłem kilkanaście razy. Za każdym razem wydruk testowy nieco się poprawiał, aż do wyglądu obecnego. Natomiast przygotowałem sobie dodatkowy wydruk tekstu z podstawowymi barwami i nadal widać przesunięcia od koloru czerwonego. Co może stać za przyczyną i ewentualnie jakie działania mogę jeszcze podjąć?

Dodam że używam zamienników oraz drukarka przed problemami była wyłączona z sieci przez ok. tydzień...

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:

Jak mówi moja żona "jesteś uparty jak obsrany osioł!" i próbowałem raz jeszcze.

Wcześniej czyściłem głowicę sprayem do LCD i wyniki były kiepskie lub niewystarczające. Podjąłem się jeszcze jednej próby i do czyszczenia użyłem wody po goleniu.
    Postanowiłem, że nagram filmik z ostatniego cyklu czyszczenia jakby ktoś miał podobny problem:)
    https://youtu.be/-38hbZCABTQ
    Mam nadzieję, że dzięki temu komuś pomogę.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów