Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Danfoss 3522 - Motor Trip brak reakcji na klawisze...

BeneVaco 16 Feb 2015 21:54 1008 6
    BeneVaco
    Level 18  
    Posiadam falownik Danfoss 3522 18kW falownik sygnalizuje alarm (motor trip) z tego co wyczytałem w dtrce jest to błąd od termika który nie jest wpięty.

Wpinałem w zaciski 50 i 16 rezystor 2,2k niestety to nic nie dało

Wiem że można wyłączyć sprawdzanie temperatury silnika ale klawisze nie reagują

Czy jest jakaś możliwość resetu falownika do ustawień fabrycznych ? Przed wyrzuceniem alarmu klawisze normalnie funkcjonowały wykluczam usterkę panela lcd
    luk9753
    Level 24  
    Odłącz zasilanie i trzymasz 3 klawisze i wpinasz zasilanie. dipslay/status/ , menu i ok
    elpronet
    Level 18  
    Witam,

Według DTR zacisk 16 i 33.

These are the digital input terminals. The input must be 0 to
    24 V, Ri = 2 kohm. < 5V = logical “0”, > 10 V = logical “1”.
    See parameters 400 through 406.

czyli:

Są to cyfrowe zaciski wejściowe.Wejście musi być od 0 do
    24 V, Ri = 2 kohm. <5 V = wartość logiczną "0",> 10 V = wartość logiczną "1".
    Zobacz parametry 400 poprzez 406.

Według mnie powinno być tam podane 10V bez rezystora.

Pozdrawiam
    BeneVaco
    Level 18  
    Falownik ma jeszcze jeden problem po pozostawieniu go na noc bez napięcia rano trzeba trochę odczekać żeby się włączył. Tak jak by ładował się powoli jakiś kondensator i falownik próbował się włączyć... Prawdopodobnie to wina jakiegoś wyschniętego kondensatora jednak chcę zasięgnąć opinii ludzi znających napędy i przemienniki danfoss
    luk9753
    Level 24  
    Mam podobny problem z seria 5000. I też nie wiem gdzie szukać przyczyny.
    BeneVaco
    Level 18  
    Zauważyłem że brakuje napięcia 24V na płytę sterująca... napięcie po włączeniu falownika wynosi 8V i z upływem czasu rośnie do 24V. Podając 24V z zewnętrznego zasilacza na wtyczkę zasilania płyty sterującej falownik wstaje bez problemu.

Zastanawia mnie czy to wina kondensatorów czy może trafo impulsowe ma już zbyt małą wydajność by naładować w tym samym momencie kondensatory i postawić falownik wraz z wentylatorami chłodzącymi.