Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5580A510 - Wymiana łożysk poraz drugi !

Daniel.W85 17 Lut 2015 11:39 2382 11
  • #1 17 Lut 2015 11:39
    Daniel.W85
    Poziom 5  

Witam. Dwa tygodnie temu wezwałem serwis bo pralka głośno pracowała na wirowaniu. Pan po przyjechaniu stwierdził uszkodzone łożyska. Ustaliliśmy kwotę 280 zł z częściami i sprzęt zabrał do warsztatu. Po dwóch dniach oddał pralkę i wszystko było ok. Małżonka z ręką na sercu 2 razy zrobiła pranie i pralka ponownie zaczęła głośno pracować. Wezwaliśmy znowu serwis pan przyjechał stwierdził że jakiś krzyżak? pękł i rozłożył ręce i promocyjnie skasował 50zł. Postanowiłem za pomocą tego forum oraz innych stron sam rozebrać pralkę i zobaczyć co się stało.
    Po rozebraniu ten krzyżak( mówimy o tym czymś co jest przyczepione do bębna i od tego ośka przechodzi przez łożyska) jest na swoim miejscu i nie ma żadnych luzów. Uszkodzone jest natomiast łożysko to przy uszczelniaczu. Zadzwoniłem do Pana jeszcze raz ale mnie zbył. Postanowiłem że sam wymienię łożyska więc, zakupiłem 6304 i 6305 oraz uszczelniacz taki jak na zdjęciu tylko, nie wiem czy dobry i którą stroną się go wkłada.
    Jak by ktoś z Panów lub Pań na forum mógł mi udzielić takiej informacji. Nie chcę już poprostu inwestować.
    Bardzo proszę o porady.

Amica PA5580A510 - Wymiana łożysk poraz drugi ! Amica PA5580A510 - Wymiana łożysk poraz drugi !

0 11
  • #3 17 Lut 2015 12:00
    Daniel.W85
    Poziom 5  

dzięki wielkie !
    Po złożeniu i uruchomieniu pralki pojadę tam do nich do zakładu aby pieniądze oddali - nie odpuszczę. Jakie człowiek po czymś takim ma mieć zaufanie do serwisu ?
    Mniejsza zresztą o to. Mam jeszcze ostatnie pytanie odnośnie uszczelniacza. Do tego modelu jest kilka rodzajów uszczelniaczy. Różnią się końcowym nr-em. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie ?

2
  • #4 17 Lut 2015 13:38
    Myrtana
    Poziom 10  

Kolega pokazuje na foto 2 różne simeringi, zakłada się go wystającą krawędzią w stronę bębna. Proponuję zmierzyć suwmiarką średnicę tulejki na ośce i to jest pierwsza cyfra w oznaczeniu simeringu, proszę założyć ten z oznaczeniem 11/13 ma dwie krawędzie uszczelniające.
    Skoro kolega już rozebrał pralkę i kupił łożyska (Amica stosowała 3 różne pary łożysk) to przy zakupie w sklepie z częściami AGD powinni wiedzieć jaki simering pod większe łożysko. Powodzenia.

1
  • #5 17 Lut 2015 20:16
    !Yorgus!
    Poziom 15  

to są tak jakby dwa uszczelniacze połączone w jedną całość.

0
  • #6 17 Lut 2015 20:30
    skryn
    Admin grupy AGD

Daniel.W85 napisał:
    Po złożeniu i uruchomieniu pralki pojadę tam do nich do zakładu aby pieniądze oddali - nie odpuszczę.

I bardzo dobrze, bo nic nie zrobili i skasowali pieniądze. Jakieś ochłapy im zostaw za diagnozę sprzętu dla przyzwoitości, bo chłopaki za darmo nie pracują.
    Daniel.W85 napisał:
    Jakie człowiek po czymś takim ma mieć zaufanie do serwisu ?
    Mniejsza zresztą o to.

Bo to nie był serwis Autoryzowany, tylko u Pana Kazia za rogiem... A takich serwisów należy się wystrzegać.
    W Pomorskiem, za wymianę łożysk zabuliłbyś 250PLN plus krzyżak za 100PLN. I to w w wersji eksluzif (najdroższe województwo w pierwszej kolejności po mazowieckim).
    Plus dojazd za zeta, za kilometr.

1
  • #7 17 Lut 2015 20:39
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

skryn napisał:

W Pomorskiem, za wymianę łożysk zabuliłbyś 250PLN.

Z łożyskami czy bez?

0
  • #8 17 Lut 2015 20:50
    skryn
    Admin grupy AGD

Oprysk Stonki napisał:
    skryn napisał:

W Pomorskiem, za wymianę łożysk zabuliłbyś 250PLN.

Z łożyskami czy bez?

Bez krzyżaka.
    A co Ciebie obchodzą ceny SKF?
    Pięć, dziesięć zeta; simmering suptex chiński, czy Rolda Lub Inco?
    Łożyska z najwyższej półki, to koszt dziesięć zeta. I co z tego?
    Jakie to ma znaczenie? To groszowe sprawy.
    Całość kosztuje tyle, ile roboty trza przeznaczyć. I doświadczenie, praktyka, plus inne niuanse skarbowe... :)
    Pralka, to nie samochód; ani inny prom kosmiczny. W Kosmos nie lata... :)

0
  • #9 17 Lut 2015 21:03
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

skryn napisał:

Łożyska z najwyższej półki, to koszt dziesięć zeta.

Domino, 10 zł łozyska i najwyższa półka? Czyżbyś uważał łożyska CX za topowe? :) Gdzie kupisz dobre łożyska w cenie mniejszej niż 10 zł, i nie pisze tu o 6000 do odkurzacza.
    Ostatnio to robiłem, w swojej, co piorę w niej ciuchy robocze, a że nie lubie poprawek to łożyska założyłem prima sort, bo Nachi, większe 42 zł i mniejsze 38.Ale wiem, że tam już do emerytury nie będę zaglądał. Klientowi bym tak nie zrobił, bo ma wrócić za jakiś czas z tym samym.
    Ale nie w tym rzecz, pytam, bo robiłem to dwie godziny od a do z. Chyba dobrze jak na pierwszy raz. Sęk w tym, że czasami jak wymieniam łożyska w alternatorze i urypię się przy tym jak mops przez 4 godziny, bo w końcu muszę go wydłubać to 2 stówki wydaje się komuś dużo.

0
  • #10 17 Lut 2015 21:15
    skryn
    Admin grupy AGD

Oprysk Stonki napisał:
    skryn napisał:

Łożyska z najwyższej półki, to koszt dziesięć zeta.

Domino, 10 zł łozyska i najwyższa półka? Czyżbyś uważał łożyska CX za topowe? :) Gdzie kupisz dobre łożyska w cenie mniejszej niż 10 zł, i nie pisze tu o 6000 do odkurzacza.
    Ostatnio to robiłem, w swojej, co piorę w niej ciuchy robocze, a że nie lubie poprawek to łożyska założyłem prima sort, bo Nachi, większe 42 zł i mniejsze 38.Ale wiem, że tam już do emerytury nie będę zaglądał. Klientowi bym tak nie zrobił, bo ma wrócić za jakiś czas z tym samym.
    Ale nie w tym rzecz, pytam, bo robiłem to dwie godziny od a do z. Chyba dobrze jak na pierwszy raz. Sęk w tym, że czasami jak wymieniam łożyska w alternatorze i urypię się przy tym jak mops przez 4 godziny, bo w końcu muszę go wydłubać to 2 stówki wydaje się komuś dużo.

Juras, przejdź na naprawy AGD (czysto mechaniczne). Będzie i szybsza kasa, i zero problemów. A i urobisz się mniej i kasa będzie się zgadać... :)

0
  • #11 17 Lut 2015 23:59
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oprysk Stonki napisał:
    Ale wiem, że tam już do emerytury nie będę zaglądał.
    Nie wiem ile koledze zostało do emerytury. Ale gratuluję niczym nie zmąconej wiary w trwałość uszczelniacza.
    Oprysk Stonki napisał:
    Klientowi bym tak nie zrobił, bo ma wrócić za jakiś czas z tym samym.
    Każdy ma swoje podejście do dobrze wykonanej usługi, wychodzi to później po latach pracy, weryfikacja należy do klienta.

0
  • #12 11 Mar 2015 18:09
    Daniel.W85
    Poziom 5  

Witam Panowie. Nie pisałem długo ponieważ sprawdzałem i testowałem pralkę. Łożyska bardzo ładnie pracują. Pojawił się kolejny problem którego rozwiązanie jest tutaj na forum. A mianowicie pralka zaprasza mnie do walca wiedeńskiego po łazience. Myślę że mogłem uszkodzić amortyzatory. Ponieważ przy wyciąganiu zbiornika wraz z nim wyszły mi trzpienie z nich. Amortyzatory zostały dalej w obudowie a trzpienie w zbiorniku. Czy tak ma być, czy amorki do wymiany i kupić zestaw na podskakiwanie ?
    Ps.
    Zostawiłem chłopakom 100zł za sprawdzenie. Nie wiem czy mało czy dużo.

Pozdrawiam

0