Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer PC - Zacinanie się gier, wyrzucanie na pulpit itp...

17 Lut 2015 12:11 2082 43
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam problem, od jakiegoś czasu (dłuższego) mam problem z moim PC.
    Gry w które gram zacinają się nawet na niskich detalach, a na większych prócz konkretnych ścin po jakimś czasie wyrzuca mnie na pulpit i pojawia sie komunikat '' Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność.
    Nie mam bladego pojęcia czym to może być spowodowane. Pobrałem najnowsze sterowniki przez windows update (posiadam windows 7, 64bit) i nie dość, że nie pomogło to gra CS;GO żeby być dokładnym zacina sie częściej i mocniej.
    Posiadam program everset, więc moge wszystko zeskanować i pokazać w razie jakiś pytań. Z góry dzięki

Parametry PC:
    Typ komputera ACPI x64-based PC
    System operacyjny Microsoft Windows 7 Professional
    Typ procesora DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz (14 x 200) 5400+
    Nazwa płyty głównej MSI K9N Neo v2/v3 (MS-7369) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, LAN)
    Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce 520, AMD Hammer
    Pamięć fizyczna 5120 MB (DDR2 SDRAM)
    DIMM1: GoodRAM GR667D264L5/1G 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    DIMM2: VR800D264L5/1G 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-5-5-18 @ 400 MHz) (5-5-5-18 @ 400 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)
    DIMM3: GoodRAM GR667D264L5/1G 1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)
    DIMM4: GoodRAM GR800D264L6/2G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

Ekran:
    Karta wideo NVIDIA GeForce 9600 GT (1024 MB)

Dysk fizyczny SAMSUNG HD642JJ ATA Device (640 GB, 7200 RPM, SATA-II)

DMI:
    DMI: producent BIOS'u American Megatrends Inc.
    DMI: numer wersji BIOS'u V2.6

Właściwości płyty głównej:
    Producent MSI
    Nazwa MS-7369

• Poziom 43  
    Marka i model zasilacza?
    Na ekranie nie pojawiają się artefakty?
    Sterowniki pobierz i zainstaluj najnowsze ze strony nVidii.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Moim zdaniem pada karta graficzna. Masz możliwość wsadzić na próbę inną?

Problem pojawił się nagle czy może np. wymieniałeś jakiś podzespół, formatowałeś dysk, grzebałeś coś przy sterownikach itp?

Karta może działać też niestabilnie przy słabym zasilaczu. Możesz sprawdzić jaki dokładnie masz? Głównie chodzi o producenta.

Zobacz sobie czy Twój jest na poniższej liście:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html
  • Poziom 8  
    Zasilacz mi padł jakiś czas temu.... Miałem Mode Com model : Feel - 350 ATX i wymieniłem na prawie nowy ten sam tylko, że 400 ATX

• Poziom 43  
    Czyli wymieniłeś bubel na bubel i stąd mogą brać się problemy.
  • Poziom 8  
    Kupiłbym inny zasilacz, lepszy, ale obawiam się, że to może byc zupełnie inna przyczyna i wydam tylko niepotrzebnie pieniądze.

• Poziom 43  
    Zamiast kupować ten bubel (zapewne w cenie ok.70zł) mogłeś kupić używany markowy zasilacz.
    Sterowniki pobrałeś ze strony nVidii i zainstalowałeś?

• Poziom 43  
    melanchel napisał:
    Odinstaluj stare i dopiero nowe zainstaluj.
    Display Driver Uninstaller
    http://www.wagnardmobile.com/DDU/

"Oczyść" RAM np. PrivaZer.

Wystarczy zaznaczyć Czystą Instalację.
  • Poziom 8  
    Dostałem zasilacz za darmo, więc chociaż nie mam wyrzutu, że źle wydałem pieniądze :)
    Nie moge znaleźć na stronie Nvidii sterowników do mojego 9600Gt... są tylko do 960 GTX, ale to chyba co innego? I o co chodzi z tą czystą instalacja?

Pobrałem już oba programy, ten do czyszczenia ramu i ten do odinstalowania sterów. Jeśli mogli byś jeszcze zapodać sterowniki, lub jakieś wskazówki (bo na stronie nie moge znaleźć) do pobrania do mojego Ge force 9600 gt 1gb był bym dozgonnie wdzieczny.
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Chyba szukałeś tak aby ich nie znaleźć:
    http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/77259/pl
    Podczas instalacji zaznacz Czystą Instalację - zostanie odinstalowane wszystko co związane było z poprzednimi sterownikami.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Jakie temperatury osiąga komputer podczas grania? Jaka wersja sterownika do grafiki? Zasilacz do wymiany/podmiany na coś sprawnego najlepiej markowego. Wyjmij kości pamięci ze slotu 1 i 3 i działaj na tych 800Mhz. Podaj dokładną wersje/model grafiki. Czy w menadżerze urządzeń nie brakuje jakichś sterowników?
    Uaktualnij Bios do najnowszej wersji 2.9.
  • Poziom 8  
    nie wiem jak to zrobileś tak szybko i tak celnie, ale propsuje i dziękuje... jak sie pobierze to ide pod kompresor oczyścić PC, oczyszcze ram i zainstaluje te stery. Dam znać czy coś pomoglo. Dziękuje
  • Poziom 27  
    Śledź stan dysku przez SMART Vision.
  • Poziom 8  
    Niestety ani nowe stery, ani czyszczenie nic nie pomogło....

To są temperatury po 30 minutach gry, co o nich sądzicie?

Temperatury:
    Płyta główna 52 °C (126 °F)
    Procesor 44 °C (111 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 60 °C (140 °F)
    Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 60 °C (140 °F)
    MCP 69 °C (156 °F)
    GPU Diode 99 °C (210 °F)
    SAMSUNG HD642JJ 32 °C (90 °F)

Wentylatory:
    Procesor 3125 RPM
    Procesor graficzny 0%

Wartości napięć:
    Napięcie rdzenia procesora 1.30 V
    +3.3 V 3.24 V
    +5 V 4.66 V
    +12 V 11.17 V
    VBAT baterii CMOS 2.85 V
    Debug Info F FF 36 FF / FF FF
    Debug Info T 52 44 06 / 255
    Debug Info V A3 5A C2 C2 74 75 86 (03)
    Debug Info I C1 A023
  • Poziom 27  
    "+12 V 11.17 V"
    Zasilacz podmień!

"Temperaturę na GPU" czymś innym odczytaj.
  • Poziom 8  
    Ok, za chwile.
    Dysk przeskanowałem SMART Vision, jakieś screeny zamieścić?
  • Poziom 43  
    Wstaw screen z GPU-Z (zakładka Sensors) po graniu przez 10 min lub w trakcie. Program wyżej pokazał 99 stopni na grafice więc zapewne ona się przegrzewa i wyrzuca sterownik. Jakie masz chłodzenie na niej? Co to za wersja dokładnie? Pytam już kolejny raz.
  • Poziom 8  
    Proszę o to co pokazało Vision
    Komputer PC - Zacinanie się gier, wyrzucanie na pulpit itp... Komputer PC - Zacinanie się gier, wyrzucanie na pulpit itp...

@ Wariato, powiedz mi jak mam tylko jak mam to sprawdzić i odrazu Ci podam wszystkie info. Programem everset dam rade? Czy zobaczyć w bebechach jak sie nazywa wentylator przy karcie graficznej?
  • Poziom 43  
    Zrób zdjęcie swojej karty. Model powinien też być na niej samej napisany/nadrukowany.
  • Poziom 8  
    @wariato
    Teraz dopiero zrozumiałem, że mówisz o programie.. Juz daje screena po 20 minutach gry w CS GO na najmniejszych detalach graficznych ( z lagami jak zwykle) Komputer PC - Zacinanie się gier, wyrzucanie na pulpit itp...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Grafika ewidentnie się przegrzewa, nie wiem dlaczego tego nie zauważyłeś skoro już podawałeś temperatury i było 99 stopni.
    Wymontuj kartę i sprawdź czy wentylator się kręci, być może trzeba będzie wymienić pastę termo przewodzącą. W przeciwnym wypadku karta niedługo padnie.
  • Poziom 8  
    Jak zdiagnozować czy należy posmarować pastą termo~i dam rade to zrobić samemu czy oddać do 'majstra'?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Zdejmij chłodzenie i zobacz czy tam jeszcze są jakiekolwiek pozostałości po karcie. Nadal nie podałeś co to dokładnie za karta - jak wygląda? Jest chłodzona pasywnie?
  • Poziom 8  
    Pole Wartość
    Właściwości karty wideo
    Opis urządzenia NVIDIA GeForce 9600 GT
    Napis z karty GeForce 9600 GT
    Napis z BIOS'u Version 62.94.2a.0.0
    Typ mikroukładu GeForce 9600 GT
    Typ konwertera DAC Integrated RAMDAC
    Data sterownika 2014-07-02
    Wersja sterownika 9.18.13.4052 - nVIDIA Detonator 40.52
    Dostawca sterownika NVIDIA
    Rozmiar pamięci 1024 MB

Zainstalowane sterowniki
    nvd3dumx 9.18.13.4052
    nvwgf2umx 9.18.13.4052
    nvwgf2umx 9.18.13.4052
    nvd3dum 9.18.13.4052 - nVIDIA Detonator 40.52
    nvwgf2um 9.18.13.4052
    nvwgf2um 9.18.13.4052

Producent karty wideo
    Nazwa firmy NVIDIA Corporation
    Informacje o produkcie http://www.nvidia.com/page/products.html
    Uaktualnienie sterowników http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp
    Driver Update http://driveragent.com?ref=59

To wszystko co pokazuje Everset, coś więcej jeszcze potrzebujesz?
    Jeśli chodzi o chłodzenie... cóż moge powiedzieć Jeden wentylator jest przy zasilaczu, drugi jest wpięty w płyte główną (chodzi, lekko szumi), znajduje sie on obok kostek ramu
  • Poziom 43  
    To już podawałeś ale nie ma tam informacji jakich potrzebuje, wiem że to 9600GT ale chodzi mi o wersję, producenta, kod urządzenia. I pytałem o wentylator na grafice a nie gdzieś w komputerze czy w zasilaczu. Nie możesz po prostu zrobić zdjęcia karty?
  • Poziom 8  
    Jutro zrobie wszystko i wkleje tutaj! Na dziś wystarczy zawracania Ci głowy. Wielkie dzięki