Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 4S - Rozdzielenie sygnału na dwa urządzenia

17 Lut 2015 14:55 990 5
  • Poziom 11  
    Czy rozdzielnie sygnału z Iphona na dwa urządzenia wyjściowe w opisanym niżej przypadku będzie działać?

W samochodzie mam podłączony telefon Iphone 4S do urządzenia zewnętrznego (Imiv), które następnie przekazuje sygnał do radia i dalej na głośniki. Urządzenie IMIV z jednej strony ma wyjście 30 pin podpięte pod Iphona, z drugiej 13 pinowe wpięte w IMIV-a, jak na poniższym zdjęciu, rys. 1 i 2:
    http://www.motor-talk.de/bilder/pin-belegung-...106/imiv-ipod-cable-connector-i203147560.html

a cały kabel IMIV wygląda tak:
    http://www.swedespeed.com/news/publish/Volvo_News/printer_1538.html

Ponieważ w samochodzie mam także Parrota MKi 9000, który ma wyjście 30 pin do Iphone, chciałbym podłączyć także jego do tego samego gniazda. Dodam, że urządzenie ImiV ma wejście line-in, a Parrot wyjście line-out przez które obecnie jest on podłączony do radia. Na radiu za pomocą pokrętła mam możliwość zmiany wyboru sygnału, który chcę odbierać,a albo z Imiva, albo z Parrota, całością steruje Imiv.

Problem polega na tym, że albo kabel jest podłaczony do Iphona, albo do Parrota, tak więc muszę go ręcznie podłączać.

Zastanawiam się czy jak połączę równolegle te dwa wejścia, za pomocą takich dwóch kabelków:

http://www.iaminthestore.com/30-pins-19c-dock-extender-extension-cable-for-ipad-1-2-black

to czy będzie działało i czy czegoś nie uszkodzę?
    Ewentualnie czy można by to jakoś rozwiązać, aby prawidłowo zadziałało?
  • Poziom 34  
    Wątpie żeby się dało podłączyć dwa urządzenia jednocześnie przez kabelek - co najwyżej musiałbyć znaleźć kabelek 'rozgałęziacz' z przełącznikiem gdzie ma iść sygnał, tylko czy ktoś takie robi, bo po co komu takie wynalazki... A nie prościej byłoby podłączyć telefon kablem do IMIV a z Parrotem sparować przez Bluetooth, jeśli chesz mieć oba urządzenia podłączone na raz? Tak naprawdę dla Parrota kabel jest w sumie zbędny i głównie chodzi o ładowanie telefonu.
  • Poziom 11  
    Wersja Imiva, którą posiadam niestety nie ładuje Iphona, dlatego musiałem zastosować przejściówkę podobną do tej:

http://www.mobilefun.co.uk/cablejive-dockstub...dock-extender-for-iphone-ipad-ipod-p28642.htm

Z kolei Parrot ładuje telefon i gdyby udało się tak te kable połączyć, żeby z Parrota uzyskać zasilanie i źródło sygnału i połączyć z kablem sygnałowym Imiva byłoby super, ale jak napisałeś pewnie się nie da.

Przez bluetootha mam obecnie połączonego Parrota, niemniej jednak jakość w przypadku muzyki pozostawia wiele do życzenia, tzn. są duże straty. Poza tym w tym przypadku też muszę przełączać źródła i to zrobić w telefonie, a nie przy użyciu pokrętła w radiu, co jest znacznie trudniejsze w trakcie jazdy.

Druga sprawa to taka, że Parrot ma dodatkowe wejście USB oraz aux co jest często przydatne gdy się chce podłączyć inny telefon czy też pendriva.

Myślalem, że może uda się zbudować jakiś układ elektroniczny, który mógłby przełączać wysyłanie sygnału, w zależności od ustawionego wyboru w radiu, albo separować sygnały oddzielnie do każdego urządzenia.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Pewnie dało by rady zbudować jakiś splitter, ale zajęło by to trochę czasu, do tego i tak musiałbyś manualnie przełączać na kablu, bo dwóch urządzeń na raz iPhone nie będzie obsługiwał.
    Co do jakości dźwięku przez BT - albo masz uszkodzony zestaw albo telefon. W moim samochodzie mam jakiś zestaw Bury i nie ma najmniejszej różnicy w jakości dźwięku pomiędzy kablem a BT - w obu przypadkach jakość jest tak samo dobra.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za informacje
    OlekMTG napisał:
    Pewnie dało by rady zbudować jakiś splitter

Masz może pomysł jak to zrobić?

OlekMTG napisał:

Co do jakości dźwięku przez BT - albo masz uszkodzony zestaw albo telefon. W moim samochodzie mam jakiś zestaw Bury i nie ma najmniejszej różnicy w jakości dźwięku pomiędzy kablem a BT - w obu przypadkach jakość jest tak samo dobra.

Wydaje mi się że po kablu gra znacznie lepiej ale jeszcze to dokładnie przetestuję na flac-ach

dodane 20.02.2015

OlekMTG miałeś rację z tym sygnałem z bluetootha w Parrocie, dzisiaj sprawdziłem jakość dźwięku po kablu poprzez Parrota i się okazało że Parrot nawet po kablu nie przetwarza dźwięku Dolby Pro Logic, stąd też różnica w brzmieniu pomiędzy sygnałem z pochodzącym bezpośrednio z Imiva a Parrotem.

Moderowany przez And!:

Temat przeniesiony zgodnie z prośbą autora.

• Poziom 11  
    Przepraszam, że post pod postem, ale ten wątek został przeniesiony z innego działu.

Pytanie jak w pierwszym poście, czy ktoś może coś podpowiedzieć,czy da się to rozwiązać sprzętowo np. za pomocą jakiegoś układu elektronicznego?