Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenoszenie plików do katalogu wyżej w Total Commander

rafal-r 17 Lut 2015 16:47 2256 3
  • Poziom 2  
    Mam bazę kilkudziesięciu tysięcy zdjęć. Są one posegregowane na różne katalogi i podkatalogi i chciałbym wszystkie pliki przenieść o katalog wyżej, niestety nie wychodzi mi ten zabieg. Poniżej opiszę co robię, może łatwiej będzie wyłapać mój błąd.

W tym celu wchodzę do danego katalogu, opcja "Szukaj" i wyszukuję wszystkie zdjęcia. Program ładnie wyrzuca mi listę plików we wszystkich folderach.

Poniżej screen z nazwami plików i ścieżką dostępu. Część ścieżki wymazałem żeby zakryć dane identyfikacyjne :-)

Czyli jak widać po screenie, chciałbym przenieść zdjęcia z katalogów z nazwami "01, 02, 03" itp.

Teraz zaznaczam pliki klikam SHIFT+F6 i wpisuję katalog nadrzędny czyli " ..\ "

Jak widać po screenie, Total Commander przeniesie mi pliki aż o 4 katalogi wyżej bo do katalogu "Samochody".

Jeśli w okienku Przenoszenia wpiszę jedną kropkę czyli " .\ " to całkiem przenosi mi zdjęcia do katalogu w którym znajduje się program Total Commander (czyli na dysk C:\Program Files (x86)\Total Commander)

Macie pomysł jak można to przenieść? A może jakiś inny program daje taką możliwość przenoszenia grupowego?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam, Rafal
  • Poziom 23  
    Otwierasz po jednej stronie katalog z wybranymi do przeniesienia plikami, a z drugiej strony katalog, dokąd będą przeniesione. Zaznaczasz pliki do przeniesienia i wciskasz F6 lub klikasz przycisk na pasku klawiszy funkcyjnych. Pojawi się okno z pytaniem, czy wykonać operację, potwierdzasz i wszystko!
  • Poziom 2  
    Jeśli tak zrobię to wszystkie pliki z tych różnych folderów znajdą się w jednym folderze (tym który otworzę w prawym oknie), a chodzi mi o to żeby z tych różnych lokalizacji przenieść pliki o folder wyżej (niezależnie od tego w jakiej lokalizacji się znajduje plik).

W skrócie, mam takie katalogi:

\Audi\Audi 80\01\nazwa_pliku.jpg
    \Audi\Audi 100\01\nazwa_pliku.jpg
    \Audi\Audi A6\01\nazwa_pliku.jpg

chciałbym aby pliki wskoczyły o poziom wyżej czyli:

\Audi\Audi 80\nazwa_pliku.jpg
    \Audi\Audi 100\nazwa_pliku.jpg
    \Audi\Audi A6\nazwa_pliku.jpg
  • Poziom 23  
    Zakładając, że chcesz przenieść pliki z lewego okna do prawego, to przecież możesz po prawej otwierać te katalogi, do których docelowo przeniesiesz pliki.

Na twoim przykładzie:
    z lewej strony katalog \Audi\Audi 80\01\
    z prawej strony katalog \Audi\Audi 80\
    zaznaczasz pliki do przeniesienia w lewym i F6 przenosisz do prawego.

Ewentualnie, gdybyś chciał przenieść do katalogu \Audi\Audi 80\ inne pliki, to szukasz ich w lewym oknie i przenosisz do ciągle otwartego prawego.