Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNI-T UT81C - Brak pomiaru relatywnego rezystancji

ds74 17 Lut 2015 16:55 945 6
  • #1 17 Lut 2015 16:55
    ds74

Poziom 9  

UNI-T UT81C - krótkie pytanie do posiadaczy takiego sprzętu (w wersji A,B i C)- czy w waszych miernikach działa pomiar relatywny na zakresie rezystancji, ciągłości obwodu oraz testu diody? W moim egzemplarzu niestety nie, chociaż wyświetla się etykieta takiego pomiaru nad przyciskiem funkcyjnym oraz jest o nim wzmianka w instrukcji. Sprzedawca twierdzi że tak ma być.

0 6
  • #2 17 Lut 2015 17:08
    nasty_photon
    Poziom 22  

ds74 napisał:
    UNI-T UT81C - krótkie pytanie do posiadaczy takiego sprzętu (w wersji A,B i C)- czy w waszych miernikach działa pomiar relatywny na zakresie rezystancji, ciągłości obwodu oraz testu diody? W moim egzemplarzu niestety nie, chociaż wyświetla się etykieta takiego pomiaru nad przyciskiem funkcyjnym oraz jest o nim wzmianka w instrukcji. Sprzedawca twierdzi że tak ma być.

Czy sprzedawca ma jakieś dowody czy argumenty na poparcie swojej tezy?

0
  • #3 17 Lut 2015 17:20
    ds74

Poziom 9  

Tak "bo w reszcie jakie mam na sklepie też nie działa i serwis powiedział że tak ma być" . Dlatego chciałbym zbadać "resztę rynku" czyli użytkowników jak to jest w rzeczywistości, aby mieć jakieś argumenty.

0
  • #4 18 Lut 2015 12:55
    Freddy
    Poziom 43  

Czy w ofercie twierdził sprzedawca, że :

Cytat:
    ... działa pomiar relatywny ...
    ? skoro tak, to zareklamuj towar, jako niezgodny z ofertą i zażądaj zwrotu pieniędzy, skoro nie pisał nic na ten temat, to o co chodzi ?

0
  • #5 19 Lut 2015 08:37
    ds74

Poziom 9  

Oferty aż tak precyzyjne nie są. Ja opieram się na zapisach w instrukcji obsługi (polskim tłumaczeniu jak i anglojęzycznym oryginale) oraz menu samego urządzenia.

0
  • #6 19 Lut 2015 20:22
    tzok
    Moderator Samochody

Nie mam tego modelu ale w UNI-Tach które mam REL działa na pomiarze rezystancji ale tylko podczas pomiaru, tzn. nie ma reakcji na wciśnięcie REL gdy przewody pomiarowe są rozwarte, a na wyświetlaczu jest OL.

0
  • #7 19 Lut 2015 21:04
    ds74

Poziom 9  

Rozumiem. Oczywiście chodzi mi o REL podczas jakiegoś pomiaru. Polski dystrybutor umywa ręce. Napisałem emaila bezpośrednio do UNI-T w Hong Kongu. Zobaczymy czy odpowiedzą.

0