Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso - nowa centralka centralnego zamka cd

karolrogala 17 Lut 2015 17:37 2382 5
  • #1 17 Lut 2015 17:37
    karolrogala
    Poziom 12  

nawiązanie do

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1751653&mark=topic

i rozwinięcie

właśnie skończyłem montować stąd kilka moich uwag

1. Przez patrzenie na kolory niepotrzebnie uszkodziłem izolację kilku kabli, na schemacie jest numer 6293 i nie odpowiada on kolorowi białemu w drzwiach xsary w której zakładałem centralkę, Numery kabli zgadzały się.
    2. Nie wiem po co dokładałeś dodatkowy przekaźnik, jest on w dołączonej centralce.

Więc kabel o numerze 6293 idzie na 10 pin niebieskiej złączki BSI, i tak jak na schemacie łączy się z kablem o numerze 6291 w złączce z gumą w drzwiach.

Podanie masy na kabel 6293 (10 pin BSI) zamyka auto (drzwi muszą być pozamykane) a krótka przerwa miedzy tym kablem a BSI otwiera auto.

Teraz zrobiłbym tak:

Odkręcasz obudową pod kierownicą, potem odkręcasz 5 (czy 6) torxów aby zdjąć obudowę przy BSI (jest to pod bezpiecznikami). Wyjmujesz złączki od regulacji natężenia oświetlenia deski rozdzielczej i 2 pozostałe (nie pamietam co jest chyba regulacja wysokości świateł i coś jeszcze)

Następnie multimetrem szukasz 12V na bezpiecznikach - jest jeden pusty i jest na nim 12V, w to miejsce wkładasz kabel i wciskasz 10-15A bezpiecznik choć przeważnie jest na kablu centralki więc możesz byle jaki jako wcisk. Jak jestes rzetelny to poszukaj sobie gdzie 12V i się pod to podlutuj. Potem masę ja przykręciłem do śrubki na klucz 13 bez oczka bo nie chciało mi się po nie iść (jest blisko BSI).

Właczasz centralkę i sprawdzasz co przekaźniki w niej robią gdy naciskasz pilota (wbudowane w centralkę wlutowane na jej płytce)

u mnie są 2 przekaźniki NO i jeden NC (NO normalnie otwarty NC normalnie zamknięty). Po naciśnięciu "zamknij" styki dwóch przekaźników NO się na chwilę zamykały. Po naciścnieciu "otówrz" styk NC na chwilę się rozwierał.

Jak sprawdzić ??? masz multimetr i sprawdzach jak ma przejscie 0ohm to jest NC teraz sprawdzasz czy po naciścieniu na pilocie "otwórz" zmienia stan jak tak to ok.

potem sprawdzasz czy NO analoogcznie odwrotnie

Przeciąłem kabel przy BSI o numerze 6293 i podpiąłem pod przkaźnik NC

Następnie jeden z przewodów NO do masy a drugi do jedengo z przecietych końców kabla 6293

1 5
  • Relpol
  • #2 10 Lis 2015 15:27
    clicker
    Poziom 2  

Witam,
    chciałbym założyć nową centralkę do Xsary Picasso.
    Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś wyżej, mam tylko jeden problem.
    Centralka ma dwa przekaźniki NC, którymi osobno realizuje zamykanie i otwieranie. Nie wiem jak zrobić, żeby zrealizować otwieranie drzwi (w trakcie naciskania pilota przekaźnik NC się otwiera i podaje masę, a żeby otworzyć powinien przerwać sygnał) Czy jest możliwość aby to jakoś rozwiązać?
    Poniżej schemat mojej centralki
    Xsara Picasso - nowa centralka centralnego zamka cd

0
  • Relpol
  • #3 10 Lis 2015 16:59
    karolrogala
    Poziom 12  

identyczna centralka jak moja

tak piszesz jakby były tylko NC

One są NO i NC (są podówjne czyli w jednym dwie opcje)

jak załaczysz przekaźnik to NO na chwile zwiera a NC się rozwiera resztę sie domyśl

0
  • #4 10 Lis 2015 19:03
    clicker
    Poziom 2  

tak wiem, że są NO ale podczas naciskania przycisków pilota (i sprawdzaniu na mierniku) nie zamykały się. Jedynie na obu NC jest zmiana w czasie naciskania przycisków, pojawia się masa na przekaźnikach. Może źle myślę ale czy te przekaźniki NO w tym przypadku nie służą do wprowadzenia masy lub +12 (w zależności od instalacji samochodu) do centralki?

0
  • #5 10 Lis 2015 19:51
    karolrogala
    Poziom 12  

to zmierz brązowy do niebieskiego podczas zamykania

oraz żółty z żółtoczarny podczas otwierania

1
  • #6 11 Lis 2015 14:43
    clicker
    Poziom 2  

Faktycznie, masz racje, źle mierzyłem przekaźniki.. jutro spróbuje zamontować (mam nadzieję, że tym razem poprawnie)

Dziękuje za pomoc

0