Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell Inspiron n7010 - nie chce się włączyć

alien9999 17 Lut 2015 18:55 2583 8
  • #1 17 Lut 2015 18:55
    alien9999
    Poziom 12  

Witam.
    Mam laptopa Dell Inspiron N7010
    Inspiron 17R
    7010-6281

Ma problem z uruchomieniem się.
    Na początku w ogóle nie chciał się uruchomić, migały tylko białe diody POWER i baterii na zmianę jak trzymałem przycisk włączania.

Po rozebraniu go i przeczyszczeniu oraz po dopinaniu wszystkich złącz na płycie głównej laptop się włączył. Jednak po kilkunastu minutach się wyłączył i od nowa to samo.

Teraz tylko jest ta różnica że przy próbie włączenie przynajmniej reaguje bo zaczyna być słychać prace dysku twardego (wcześniej tak nie było), i zaświecają się kolejno diody POWER, HDD i baterii, jednak po paru sekundach te diody gasną, słychać z dysku jakby odcięto zasilanie i wyłancza się, miga tylko dioda ładowania baterii (4 razy na biało i raz na pomarańczowo)

Dodam że na samej baterii nie moge go uruchomić bo prawdopodobnie jest ona nie sprawna, ale jak podpinałem ładowarkę to chodził.
    Tak samo jak wyciągnąłem baterie i szedł na samym ładowaniu.

Jednak coś dalej jest nie tak, dlaczego się wyłącza teraz??

Proszę o pomoc:)

• Fibaro
  • #2 24 Lut 2015 22:19
    alien9999
    Poziom 12  

Jakieś sugestie?

• #3 24 Lut 2015 22:22
    boro1234567
    Spec od komputerów

alien9999 napisał:
    jakieś sugestie?

Pomiary, diagnostyka.
    Wyniki do analizy.

• Fibaro
  • #4 03 Mar 2015 16:36
    alien9999
    Poziom 12  

jest tak bo nie miałem teraz czasu się tym zająć, ale jak zostawiłem tego laptopa na pare dni to teraz się włączył i działał, ale pa paru minutach pracy się wyłączył i teraz znów od nowa nie chce się włączyć. Zauważyłem że wiatraczek od chłodzenia niedziała, może to wina przegrzewania się? albo jakiś układ się przegrzewa? jak to sprawdzić i na co stawiacie?

• Fibaro
  • #5 18 Kwi 2015 00:06
    Stivip
    Poziom 2  

mam ten sam problem i takiego Laptopa 17R i5 450m grafika ati mobility radeon HD 5470
    Na poczatku jak go dostalem tez sie wylaczal podczas gry jeszcze jak goraca na dworzu bylo
    Jakis czas sie wylaczal czesto potem przez ponad pol roku wcale. Doszedł do tego wiatrak głośno trzeszczący to podstawialem pod laptopa cos zaby wyzej stał i podstawilem ostatnio swoj wlasny wiatraczek od komputera bo ten od lapka nie dawal rady a ostatnio przestal dzialac.
    A jak się zepsuł ? Włączyłem grę i się wyłączył po 30s , odpaliłem go po paru minutach znów odpaliłem tą grę i po 10s padł i nie chciał się włączyć. gdy przytrzymam przycisk Włączania to lekko miga a jak podłączana jest ładowarka i bateria i przytrzymam włącznik to miga raz na Pomarańczowo raz na Biało trzecia dioda ( bateria z pierunem)
    Rozłożyłem go na części ale nic nie wygląda na spalone. Po paru dniach odpalił się normalnie. > Sciagnalem program do mierzenia temperatur i odpalilem gre i wylaczyl sie znow po 10 min odpalilem go po 10 minutach znow mierzylem temperatury podczas przegladania internetu 45-50 procesor podczas gry po 70+ pokazywalo ale w rubryce z maxymalnymi temperaturami było 101 Stopni Celciusza! padl po 15 minutach dzialanbia gry i dalej to samo co wczesniej wlacznik miga. Poczytalem o tym troche i mozliwe ze bateria juz stara i sie "zablokowala" a ladowarke mam nieorginalna i jej nie laduje , chociarz ladowala.. albo cos sie spalilo jakis chipset czy cos i trzeba sprawdzic to ale to niewiem jak raczej i niemam sprzetu tego. Czesto byl przegrzewany wiec moze cos juz padlo.

Co z twoim laptopem? Naprawiles?

• #6 18 Kwi 2015 09:28
    sk1977
    Poziom 39  

Stivip napisał:
    Włączyłem grę i się wyłączył po 30s , odpaliłem go po paru minutach znów odpaliłem tą grę i po 10s padł i nie chciał się włączyć.

Wyczyść lub napraw chłodzenie zamiast katować laptopa.
    Takie działania prowadzą najczęściej do usmażenia grafiki (i nie tylko, ale grafika jest najbardziej wrażliwa) i koszty naprawy wzrosną wielokrotnie.

Wiatraki i podstawki chłodzące nie rozwiązują problemu - jedynie go "maskują" często pogarszając sytuację. Mogą poprawiać komfort pracy jeśli chłodzenie jest sprawne, ale jeśli jest zapchane to nie pomogą.

• #7 18 Kwi 2015 16:48
    Stivip
    Poziom 2  

Oczywiscie wiatraczek byl czysty, rozkrecalem co jakis czas i czyscilem patyczkiem higienicznym. Jakies porady co robic, laptop dalej sie nie wlacza to samo jest.
    Mam oryginalna Ładowarke do tego laptopa ale jest uciety ten wytyk ( Pin z bolcem?) i wystaja 3 kable Niebieski cienki i 2 grubsze Czarny i Czerwony , odkrecilem te gniazdko do ktorego sie wkladalo ten bolec od ladowarki i chcialem je jakos podlaczyc bo podobno to moze byc cos z ladowarka czy tam czujnikiem temperatury ... wie ktos jak to podłczcyc ? niebieski to uziemienie? bo jest z uziemieniem ladowarka na 3 wtyki
    niebieski pomaranczowy zółty zielony granatowy- kable przy tym gniazdku zółty i zielony sa razem chyba a temte 3 do srodka razem.. co powienienam zrobic?

• #8 18 Kwi 2015 16:57
    sk1977
    Poziom 39  

Nie o wiatraczek chodzi, chociaż jego też się czyści. Obejrzyj https://www.youtube.com/watch?v=Kz71UoNKQLU - od 4.48 masz pokazane co należy wyczyścić oprócz wentylatora i wymiany pasty.

O którą wtyczkę chodzi - wrzuć zdjęcie tych kabli.

• #9 29 Gru 2015 16:52
    alien9999
    Poziom 12  

dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zamykam temat

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME