Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Bydgoszcz][dvbt+ukf] - Antena pokojowa do odbioru dvbt i ukf

voseba 17 Feb 2015 19:31 1620 4
    voseba
    Level 2  
    Witam Wszystkich!

Trafiłem tutaj za sprawą mojej żony, która mi suszy głowę przez to że radio trzeszczy. Fakt, ma rację trzeszczy ale tylko na PR3 i na lokalnym radiu pik.
    Sprawa wygląda tak że posiadam amplituner yamahy rx-v775, mam też tv panasonic tx-p50g30e z tunerem dvbt. Aktualnie mam nc+ z anteny na balkonie.
    Szukam anteny pokojowej 2w1 którą będę mógł podłączyć do tv i odbierać naziemną tv i drugim kabelkiem podłączyć do amlitunera i móc słuchać radia bez zakłóceń. Istnieje coś takiego?

Mieszkam w linii prostej od nadajnika w Trzeciewcu w odległości 17.5km, niestety okna wychodzą na pd, a nadajnik jest na pn.

Pozdrawiam. Sebas
    User removed account
    User removed account  
    voseba
    Level 2  
    ok, to zweryfikujmy oczekiwania, antena pokojowa ukf do amplitunera, możecie coś polecić? Zapomniałem dodać, że ta antena musi jakoś wyglądać:)
    romeok01
    Level 35  
    Mogłaby się sprawdzić antena na kanały 1 - 69 , bo zawiera pasma nadawania radia FM i telewizji, ale jak się sprawdzi, to niewiadomo, zgodnie z tym co jest napisane tu -> Link

Są takie anteny pokojowe -> Link

Raczej wątpię, że takie anteny się sprawdzą, ale zawsze po zakupie w internecie, można zwrócić.

Lepiej załozyć, 2 anteny zewnętrzne.

Załóż taką na zewnątrz i będziesz zadowolony -> Link

Mają te anteny w eltroxie w Bydgoszczy na Gdańskiej 138-140, dokupisz tam też przewód i końcówki.
    voseba
    Level 2  
    dvbt miało być tylko dodatkiem, zależy mi tylko na ukf. Nie chce zakładać anteny na zewnątrz, za dużo zabawy z kablami.