Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG StudioWorks 775N - próbkuje

oskar_01 16 May 2005 20:07 1209 4
 • #1
  oskar_01
  Level 11  
  Witam Szanownych Elektroników!

  Na wstępie chcę powiedzieć, że nie jestem elektronikiem, ale staram się sobie radzić w tej dziedzinie i proszę o wyrozumiałość.  Mój problem zaczął się od tego że, nawaliło odchylanie poziome, tzn. obraz rozsunął się na boki (2 lata temu był w serwisie z tymi samymi objawami). Jednak potrzebowałem na nim jeszcze popracować, i w tedy to kilkakrotnie nastąpiło przepięcie w czasie to którego obraz zanikał, aż w końcu całkiem zgasł. Po ponownym załączeniu monitor próbkował. Rozebrałem "dziada" i zauważyłem, że w serwisie wymieniono 2 elementy: diodę podwójną DMV1500M (sprawdziłem - zwarcie na modulatorze) oraz tranzystor KTD1413 (walnięty).
  Sprawdziłem HOT - dobry, ale spalił się IRF630A (obok są dwa takie same i chociaż nie wykazywały uszkodzenia, wymieniłem dla pewności), wymieniłem także elektrolity w odch. poz.
  Po tych wszestkich zabiegach monitor w dalszym ciągu próbkuje.
  Napięcie w B+ wynosić 55-62V, z tego co widzę powinno 50V, trafopowielacz nie ma zwarcia do kapturka.
  Moje pytanie: czy to jednak trafopowielacz, a może zwarcie, co mogę jeszcze sprawdzić?

  PROSZĘ o odzew i z góry DZIĘKUJĘ.

  P.S. Ten KTD1413 to u mnie Q709, a IRF630A to Q711.
 • #2
  Connor MacLeod
  Monitors specialist
  No niekoniecznie trafopowielacz. Pisząc o tych IRF630 - jeśli mają wlutowane kondensatory to je pomierz. Ten przy uszkodzonym IRFie może być przebity.
 • #3
  oskar_01
  Level 11  
  Sprawdziłem wszystko w otoczeniu tego IFR-a, diode, rezystor i dwa kondensatory. Kondensatory nie wykazują przebicia, ale nie zmierzyłem ich pojemności. Czekam właśnie na inny miernik, który zakupiłem. Jak go dostanę to sprawdzę je gruntownie.
 • #4
  _-MoKrY-_
  Level 12  
  Cze w twoim poście czytam ze walnęło ci odchylanie poziome(2 lata temu)...ja chyba mam podobny problem. tylko ze najpierw monitor był różowy wiec poprawiłem wszystkie luty na tej większej płytce i różowy juz nie jest. za to u góra i dół ekranu rozjechały się na boki. środek jest na swoim miejscu….ratujcie:)

  mowcie co i gdzie poprawiać
 • #5
  jasiek2010
  Level 25  
  Witam, w kwestii formalnej,w tym typie B+ jest znacznie wyższe ,zauważ
  że kond.C-735 jest na 160V , a Q-709 2SD 1413 jest darlingtonem z diodą,także żeby go sprawdzić czy jest walnięty trzeba mieć jakieś doświadczenie.Mam taki sam przypadek w takim samym typie,z tym że jest to mój monitor.Na żarówce przy wylut. Q-709, B+ jest około 150V,
  przypuszczam ze w moim przypadku może leżeć trafo,ale jeszcze wszystkiego nie sprawdziłem, Pozdrawiam.