Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuje shematu podlaczenia centr. zamka do alarmu SILICON

16 Maj 2005 20:34 1370 3
  • Poziom 2  
    Poszukuje shematu podlaczenia centr. zamka do alarmu SILICON.

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji... [h]
  • Poziom 16  
    W Siliconach były co najmniej trzy wersje podłączenia centralnego zamka do alarmu .
    1. Wbudowany sterownik do bezpośredniego podłączenia siłowników.
    2. Pojedyńcza masa ( po włączeniu pojawia się masa po wył. zanika )
    3. Dwa minusy ( włączenie jeden impuls masy, wył. jeden impuls masy)
    Musisz podać nazwę modelu, ew. wygląd pilotów i złącz , kolory przewodów. Wtedy coś wymyślimy.
  • Poziom 2  
    Wojtek_b21 napisał:
    W Siliconach były co najmniej trzy wersje podłączenia centralnego zamka do alarmu .
    1. Wbudowany sterownik do bezpośredniego podłączenia siłowników.
    2. Pojedyńcza masa ( po włączeniu pojawia się masa po wył. zanika )
    3. Dwa minusy ( włączenie jeden impuls masy, wył. jeden impuls masy)
    Musisz podać nazwę modelu, ew. wygląd pilotów i złącz , kolory przewodów. Wtedy coś wymyślimy.

Hmmm.
    a wiec tak. piloty maja dwa przyciski, wiekszy z zamknieta kludka a 2 z otwarta.jedna czerwona dioda. anttenka wysowana. mozna zaslonic przyciski specjalna przesuwana klapka. To tyle co moge powiedziec o pilotach.
    Wiem ze moj centralny sterowany jest dwoma minusami ale wlasnie nie wiem czy alarm to ma.
    pozdrawiam.
    Ps jest tylko jeden wolny(czarny)kabel ktory luzno wychodzi z centralki, wszystkie inne sa podlaczone.
  • Poziom 16  
    Twoja wersja Silicona wymaga użycia modułu ( np. ST11m), który z pojawiającej się stałej masy przy włączeniu alarmu ( masa która pojawia się w momencie włączenia, a zanika w chwili wyłączenia przewód pomarańczowy z czarnym paskiem wykorzystywany do zasilania czujników dodatkowych i blokady zapłonu) da krótki impuls masy na zamknięcie , a przy zaniku tej stałej masy da krótki impuls masy na otwarcie. Moduły takie są np. tu www.Gerard.pl www.Hadron.pl