Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Bravia KDL-40EX650 - + Netia Player, dźwięk przez HDMI

18 Lut 2015 10:49 1644 2
 • Poziom 9  
  Witajcie,

  Mam problem z dźwiękiem przesyłanym przez HDMI z urządzenia Netia Player (pierwsza generacja) do wspomnianego wyżej telewizora. Zestaw 2.1 Logitecha mam podłączony pod tv minijackiem o średnicy 3,5 mm. W ustawieniach tv oczywiście ustawiłem wyjście słuchawkowe jako aktywne. W Netia Playerze mam ustawiony "Dźwięk HDMI zawsze włączony - dźwięk będzie zawsze wysyłany przez HDMI" (wg instrukcji).

  W momencie włączenia telewizora i Netia Playera, dźwięk nie jest przesyłany do głośników. Dopiero ponowne zatwierdzenie ustawień w dekoderze Netii dotyczących dźwięku po HDMI skutkuje pojawieniem się fonii.

  Jeszcze jedna uwaga: jeśli powyższa procedura zostanie wykonana i zaraz po tym urządzenia zostaną wyłączone i od razu ponownie włączone, to z dźwiękiem nie ma problemu.

  Czy ktoś z Was zauważył coś podobnego? W czym może tkwić problem? Jeśli będzie potrzebne jakiekolwiek uszczegółowienie, to chętnie opiszę sprawę dokładniej.

  Dziękuję, pozdrawiam.
 • Poziom 32  
  Mam ten player i nic takiego nie ma miejsca. Odepnij głośniki i sprawdź czy dźwięk jest w głośnikach TV. Potem wyłącz urządzenia i włącz. Próbuj w różnej kolejności i konfiguracji.
  Dźwięk powinien być zawsze w głośnikach TV po przełączeniu na odpowiednie źródło w Tv.
  Czy tak jest u Ciebie?
 • Poziom 9  
  Pomogło jedno (lub wiele) z następujących: odłączenie głośników zewnętrznych, przełączenie w tv wyjścia audio na głośniki wbudowane, reset Netia Playera do ustawień fabrycznych, wpięcie głośników i ponowna zmiana ustawień wyjścia dźwięku w tv.

  Dzięki, pozdrawiam!