Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NeoGSM-PS - Spadek napięcia

18 Lut 2015 11:14 597 3
 • Poziom 8  
  Witam
  Mam problem z centralą alarmową Neogsm-ps, a mianowicie co jakiś czas występuje awaria (spadek napięcia DC poniżej 11V), co wywoływało alarm. W końcu wyłączyłem opcje, aby przy awarii wyła syrena, ale to nie jest rozwiązanie problemu. Borykałem się z tym problemem dłuższy czas, w końcu znajomy elektronik, który montuje alarmy przyszedł mi z pomocą, ale stwierdził, że wszystkie napięcia są w porządku. Co może być przyczyną spadku napięcia na centrali? Wbudowany zasilacz, czy może instalacja domowa?
 • Poziom 19  
  Jest tam podtrzymanie z akumulatora? Jeśli tak to kiedy był wymieniany? Zmierz napięcie na akumulatorze, przy pracy buforowej powinien mieć ok, 13,8V. Jeśli ma mniej to obciąża, zasilacz w centrali.
 • Poziom 8  
  Problem z napięciem rozwiązany.

  Pojawił się kolejny, a mianowicie po tygodniu idealnej pracy włączył się alarm. po podpięciu komputera okazało sie, ze to sabotaż linii, pod który jest podpięta czujka magnetyczna w konfiguracji 2EOL/NC. Najlepsze jest to, że zdarzenia wyglądały tak: Sabotaż linii; koniec sabotażu; sabotaż linii; koniec sabotażu"i tak z 5 razy dopóki nie wyłączyłem go. Wszystkie kable i oporniki są w porządku. Nie mam pojęcia co się dzieje. Centrala padła?
 • Moderator Zabezpieczeń