Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Radio Gelhard GXR 925 SR/12925 - złe podłączenie, brak podświetlenia.

13adam13 18 Feb 2015 14:58 1203 4
 • #1
  13adam13
  Level 29  
  Cześć, mam problem z radiem, podłączyłem go tak jak umiałem, tylko że został mi jeden kabelek (automatyczna antena :?:), nie wiem gdzie go wpiąć. Radio działa i bez tego, brakuje jeszcze podświetlenia kiedyś było jak pamiętam. Nie mam żadnych danych, schematu i sam nie mogę nic znaleźć. Dlatego przesyłam zdjęcia:
  Radio Gelhard GXR 925 SR/12925 - złe podłączenie, brak podświetlenia. Radio Gelhard GXR 925 SR/12925 - złe podłączenie, brak podświetlenia. Radio Gelhard GXR 925 SR/12925 - złe podłączenie, brak podświetlenia.

  Drugie zdjęcie, ten kabelek, jest 12V na nim.
  Proszę o bardzo szybką odpowiedź. Przepraszam za dość chaotyczny temat, mało danych. :D
  Pozdrawiam.
 • #2
  maurycy123
  Conditionally unlocked
  Żółty kabelek służy do zasilania wzmacniacza antenowego lub do sterowania wysuwanej anteny. Jak nic z tego nie masz to nigdzie nie wpinasz. Zasilanie powinno być tylko po włączeniu radia.
 • #4
  13adam13
  Level 29  
  Maurycy, nie żółty tylko biały o to samo nam chodzi czy nie. Czy wpiąć ten kabelek w tą kostkę co trzymam w ręku ? Znalazłem model, może coś pomoże, dzięki Mirek.Z :D .

  Dodano po 3 [godziny] 41 [minuty]:

  Okey, dałem radę z podświetleniem, trzy żaróweczki były spalone. Dlaczego się spaliły :?: :idea: Idąc dalej postanowiłem wywalić kaseciak, i chciałbym się wlutować jackiem tak ,aby móc słychać muzyki np. z telefonu. Z kaseciaka wystają dwie złączki, jedna od zasilania, sterowania silnikczkiem. Druga ma trzy piny czerwony, biały, czarny(masa) mogę się tutaj wpiąć jakiem. :?:
  Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam.
 • #5
  James596
  Level 21  
  Poszukaj na płycie głównej przedwzmacniacza magnetofonowego, będzie to układ scalony gdzieś w okolicach złącza które idzie do głowicy magnetofonu. Dla pewności wpisz jego symbol w wyszukiwarkę i poszukaj noty katalogowej, czy faktycznie ten układ odpowiada za magnetofon.

  Następnie podłączasz sygnał do pinów które są opisane jako "OUT" w przypadku tego układu scalonego, i gra muzyka.

  Trzeba również znaleźć które styki magnetofonu są ze sobą zwierane po włączeniu kasety, i po wymontowaniu mechanizmu zewrzeć przewody prowadzące do nich, tak by urządzenie przełączyło się na tryb "tape" - po ich rozłączeniu sygnał wróci do trybu radia.

  Jest też możliwość założenia przełącznika radio/aux, i podpięcia się prosto do potencjometru głośności, chociaż metoda z kasetą jest chyba wygodniejsza.