Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedwzmak m.cz. - jaki zasil?

16 Maj 2005 20:54 1053 7
  • Poziom 2  
    Czy do takiego oto ukladu:

Nord Elektronik: NE068 4-WEJŚCIOWY STEREO. PRZEDWZMACNIACZ m.cz.

Zestaw ten umożliwia zmontowanie kompletnego, stereofonicznego przedwzmacniacza akustycznego stanowiącego niezbędny element każdego gotowego wzmacniacza. Posiada cztery wejścia: trzy o liniowej charakterystyce przeznaczone do współpracy z takimi źródłami sygnałów jak: magnetofon, tuner, gramofon z wkładką piezoelektryczną czy odtwarzacz CD oraz jedno (o charakterystyce RIAA) przeznaczone do współpracy z gramofonową wkładką magnetyczną. Posiada niezależne regulatory tonów niskich i wysokich, wzmocnienia oraz balansu.Wyposażony w elektroniczny układ wybierania źródła sygnału ('elektroniczny przełącznik'.Regulacja tonów niskich i wysokich w zakresie ±15dB. Napięcie zasilania 15VDC. Wymiary urządzenia: 175 x 75 x 30mm

bedzie pasował taki zasilacz? http://mkpt.pl/product_info.php/products_id/145
  • IGE-XAO
  • Poziom 16  
    Twój link się nie otwiera. Jeśli widzisz ten zasilacz to podaj jaki prąd wyjściowy lub moc obciążenia, WAŻNE aby był stabilizowany. Dla przedwcmacniacza nie potrzebujesz dużego prądu, 200 mA powinien bez problemu chodzić.
  • IGE-XAO
  • Poziom 26  
    na pewno będzie pasował aczkolwiek mógłby być mniejszej mocy .z powodzeniem wystarczy 0,5A .

Dodano po 1 [minuty]:

po prostu mniejszej mocy będzi tańszy i mniejszy
  • Poziom 20  
    Witam ja mam nieco inne pytanie do kitu NE025 przedwzmacniacz stereo z korekcją ....w załączniku na schemacie ideowym jest napięcie symetryczne 24 V można to napięcie z powodzeniem zastapić pojedyńczym przy zastosowaniu mostka z 4 diod ??? ( zamieszczam w załączniku schamat z mostkiem..ale nie wiem czy jest dobry) i jeszcze jedna sprawa jakiej mocy ma być to trafo bo nie moge tego nigdzie znaleźć w tej dokumentacji w załączniku też nie pisze ..
    Acha i jeszcze jedno żeby nie było wątpliwości....ja mam zamiar zrobić ten przedwzmacniacz tylko dla jednego kanału. tzn mono.

Pozdro

Łuki:)
    Załączniki:
  • Poziom 18  
    Imnicois A czy ma to być konstrukcja samodzielna, czy wbudowana do jakiegoś np. wzmacniacza? Bo w drugim wypadku to możesz przecież pobrać i wystabilizować napięcie z obwodów zasilających dane urządzenie.
    A jeśli zamierzasz wykorzystać jednak zewnątrzny zasilacz to jak radzą przedmówcy o mniejszej mocy i koniecznie staiblizowany.

BAL jak możesz to chociaż oznacz lub podpisz jakoś swój emblemat, żeby się czymś wyróżniały :!: :!: :!:
  • Poziom 16  
    Przepraszam, że zamieszczam tę wypowiedź w tym miejscu, ale kolega "Jobej" zarzucił mi, podebranie jego emblematu.

Właśnie emblemat zmieniłem na swoje zdięcie. Trochę przykro - podobał się mi "orzeł", nie zauważyłem wcześniej, aby ktoś przede mną go używał. Pod tym znaczkiem pomogłem paru osobom, a innym dałem wiele dobrych rad lub podpowiedzi. Szkoda tylko, że teraz te rady będą kojarzone z Tobą "Jobej". Trudno skoro miałeś go pierwszy, może z biegiem czasu moja podobizna skojarzy się z moją pomocą. BAL może wszedł komuś w skojarzenia - obrazek jednak szybciej zapada w pamięć. Przepraszam za nietakt z mojej strony, przede wszystkim kolegę "Jobej".
    Pozdrawiam i zapraszam do dalszej miłej współpracy.
  • Poziom 10  
    a do ne25 trzeba podłączyć 2*24 czy -24 i +24
  • Poziom 16  
    janren napisał:
    na pewno będzie pasował aczkolwiek mógłby być mniejszej mocy .z powodzeniem wystarczy 0,5A .

Dodano po 1 [minuty]:

po prostu mniejszej mocy będzi tańszy i mniejszy

Kolego "janren" - Czy według Ciebie 0.5A, to mniej niż 200mA? Przecież to 0.2A!!!

Jeśli chodzi o zasilanie: przecież budujesz, według jakiegoś schematu - tam wszystko jest jak na talerzu. Przyglądnij się dobrze.