Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AWST10L - Pralka nie załącza wirowania.

Jsebe 18 Lut 2015 16:15 2835 10
  • #1 18 Lut 2015 16:15
    Jsebe
    Poziom 7  

Witam forumowiczów,a więc taki to problem z pralką Amica AWST10L.
    Pralka normalnie się włącza,po ustawieniu programu pierze,płucze odpompowuje wodę,i w trakcie rozpędzania bębna następuje mignięcie diod i obroty wracają do prędkości prania i tak w kółko.Robiłem pomiar rezystancji silnika,ale tylko jedno uzwojenie wyswietlało na mierniku wartosci pomiarowe.Drugiego uzwojenia nie potrafie znaleźć.Wymontowałem moduł w celu diagnozy ew. uszkodzeń,ale nie bardzo widać aby cokolwiek było uszkodzone,jedynie ciemniejsze scieżki w okolicach triaków,diód i jeszcze ważna informacja na płycie od strony smd widać ślady po wodzie która zbierała się nie wiem skąd i jakim cudem gdyż nie ma w okolicy modułu żadnego źródła wody.Na zdjęciach powinno być widać lekko ciemniejsze miejsca gdzie zalegała woda i wysychała.Niewiem zabardzo gdzie szukać przyczyny,czy to któryś z elementów smd - triak,czy któryś z przekaźników szwankuje.Dziękuje za wszelkie informacje i przepraszam Moderatora za ew.błedy.

1 10
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 18 Lut 2015 18:40
    skryn
    Admin grupy AGD

Silnik masz zepsuty. Tam szukaj problemu.

-3
  • Relpol
  • #3 18 Lut 2015 23:36
    Jsebe
    Poziom 7  

Nie żaden silnik,kolega w poscie wczesniej którego dziwnym sposobem postu juz nie ma,trafil w dziesiatke,uszkodzony jest kondensator MKP X2,dzieki stary za pomoc gdziekolwiek żeś zniknął.Poszukam zamiennika i wlutuje,moduł zmontuje w pralce napiszę czy pomogło.Pozdrawiam.

0
  • #4 19 Lut 2015 21:02
    Jsebe
    Poziom 7  

Witam,po wylutowaniu owego nieszczesnego kondensatora przeciwzakłuceniowego X2,okazuje się jednak,że jest sprawny.Sprawa się ma tak,że przy pomiarze rezystancji,owa stopniowo rośnie i wychodzi poza skale miernika.Czyli winny jest silnik na 99% to jest najbliższa prawdy diagnoza,ale niemam pralki na miejscu więc nie jestem w stanie go dokładnie sprawdzić,ewntuala prośba gdyby ktoś miał dobry silnik do tego modelu,lub ktoś widział lub słyszał to będę wdzięczny za informacje.Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 19 Lut 2015 23:02
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jsebe napisał:
    kondensatora przeciwzakłuceniowego X2
    To nie jest kondensator przeciwzakłóceniowy.
    Jsebe napisał:
    Sprawa się ma tak,że przy pomiarze rezystancji,owa stopniowo rośnie i wychodzi poza skale miernika
    Tak nie sprawdza się kondensatora.
    Jsebe napisał:
    winny jest silnik na 99%
    No właśnie.
    Jsebe napisał:
    gdyby ktoś miał dobry silnik do tego modelu
    W Warszawie na pewno znajdziesz; szukaj do amici PA, PB, PC, PD na 1000 obr.. Albo nowy tu: http://north.pl/karta/silnik-napedowy-do-pralki-amica-awst10l,WX7-LY-CMMP-XVH.html

0
  • #6 20 Lut 2015 13:18
    fx11
    Poziom 11  

Witam w tych silnikach dość często padają szczotki (szczotkoczymaczem) ,miałem taki przypadek w pralce u siostry zdemontowałem przeczyściłem komutator ,wymiana szczotek(szczotkoczymaczem razem) i działa a były objawy były podobne normalnie prała a jak dochodziła do wirowania normalnie przestawała pracować ,a tak dodatkowo to bym wymienił jeszcze przekaźniki koszt niewielki a warto.Pozdrawiam

0
  • #7 20 Lut 2015 20:33
    Jsebe
    Poziom 7  

Ok przekaźnik mogę wymienić,ale który to od wirówki?

1
  • #8 20 Lut 2015 21:39
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Sprawdź najpierw te szczotki albo silnik poza pralką, a potem ewentualnie bierz się za moduł.

0
  • Pomocny post
    #9 21 Lut 2015 00:15
    skryn
    Admin grupy AGD

Tam wirnik silnika zaliczył zgon, a nie żadne szczotki. Przestańcie już wiercić dziurę w całym...

0
  • #10 21 Lut 2015 12:27
    Jsebe
    Poziom 7  

Tak, skryn ma racje,wirnik ma czarne uzwojenia.Doswiadczenie to doswiadczenie.Plus wiedza.

0
  • #11 27 Lut 2015 18:50
    Jsebe
    Poziom 7  

Witam.Problem rozwiązany po wymianie dwóch przekaznikow dolnego i gornego na plycie glównej.Komutator wirnika zostal przeczyszczony,mysle ,ze to rownierz poprawilo prace silnika.
    Ogolnie pralka dziala - pierze,wiruje jest ok.

1