Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VOLVO FH - Centralny zamek

zorba1973 18 Feb 2015 16:28 21195 18
    zorba1973
    Level 13  
    FH13 2012r. Jakieś 2 mce temu kierowca z pilota zamknął auto i już go nie otworzył bo kluczyli zostały w stacyjce. Po otwarciu ( zapasowym kluczykiem ) okazało się że jest spalony bezpiecznik . Założył go ale CZ już nie działał z pilota . Działała tylko str. pasażera zasterowana z zamka kierowcy lub z przycisku na sterowniku szyb. Jednak często zdarzało się że nadal paliło bezpiecznik od CZ. Dziś posprawdzałem trochę i jest tak że z kasety A11 na pinach 2 i4 jest około 40 ohm ( str pasażera ) a na pinach 3 i 5 jest brak przejścia. Czy wobec tego możliwe jest że brak komunikacji z siłownikiem po str. kierowcy blokuje działanie CZ ??? I dlaczego paliło bezpiecznik ??? Czy na obwodzie siłownika było zwarcie lub upływ do masy i się do przepaliło ???
    zorba1973
    Level 13  
    Rozebrałem siłownik c. zamka. Spalony komutator silniczka i wypalone szczotki , tylko dlaczego go spaliło ???
    pathfinder
    Level 14  
    podepnę się pod temat, gdzie znajdę kasetę sterującą centralnym zamkiem ? Gdzie znajdę bezpiecznik bo w głównej skrzynce go nie ma, jest tylko opis że ma numer 95 i jest 10A a znajduje się w Fuses IN 3-pos. Fuseholders FRC gdzie jest to magiczne miejsce. Pilot od początku nie działał ale działało zamykanie prawych drzwi z kabiny przyciskiem w lewych drzwiach a teraz już cisza, nie działa.
    Volvo FH 2012r.
    zorba1973
    Level 13  
    U mnie steruje kaseta A11 która jest po prawej od LCM . Bezpiecznik jest pod głównym przykryciem bezpieczników ale siedzi w gnieździe przekaźnika, jest on nie na płycie bezpiecznikowej lecz nad kubkiem .
    pathfinder
    Level 14  
    Dziekuję silcznie, sterownik i bezpiecznik znaleziony, zamieszczam foto. bezpiecznik okazał się przepalony, po włożeniu nowego, niestety miałem tylko mniejszego rozmiaru zamek ruszył ale tylko z przycisku i z kluczyka, pilot nadal nie działa, bateria wymieniona i dioda w pilocie jasno pulsuje po nacisnięciu przycisku. Jest jakaś metoda na synchronizacje pilota ze sterownikiem ? , na pewno jest to ten pilot. Mam dostęp do AutoComa czy ogarnie ? Jak tak to kupię odpowiedni kabel zamieniajacy obd2 na kwadratowa kostkę Volvo. Sprawdzę rownież silowniki w drzwiach bo z jakiegoś powodu bezpiecznik się przepalił. VOLVO FH - Centralny zamek VOLVO FH - Centralny zamek VOLVO FH - Centralny zamek
    johnyblau1
    Level 11  
    Witaj są dwa bezpieczniki jeden znajduje sie na centralnym panelu Nr nie pamiętam powinien pisać na odwrocie pokrywy centrali zasila sterownik a drugi to te gdzie są po 3 bezpieczniki zasila silniczki przy zamkach
    najczęstszą przyczyną jest zwarcie w silniczków przy zamkach co powoduje często uszkodzenia sterownika zdarzało sie też zwarcie na wiązce kabli przy drzwiach
    można też przełożyć silniczek na inną stronę by sie upewnić czy działa
    jankes3
    Level 10  
    Witam , podepnę się pod ten temat bo mam nietypowy problem z centralnym zamkiem który sie sam zamknął a kluczyki zostały w środku , zapasowych nie mam .
    Czy jest jakiś sposób dostania się do kabiny oczywiście bez tłuczenia szyby , słyszałem że pod maską we wiązce jest przewód od centralnego zamka za pomocą którego można otworzyć drzwi ale gdzie ta wiązka , który to kabel to nie mam pojęcia. Pomoże ktoś ???
    Volvo FH Euro 5 , 2011r
    johnyblau1
    Level 11  
    Witam jest prostz i szybki sposób na otwarcie auta moge pomuc jeśli nie jest za póżno
    jankes3
    Level 10  
    johnyblau1 wrote:
    Witam jest prostz i szybki sposób na otwarcie auta moge pomuc jeśli nie jest za póżno

a już liczyłem ile będę bulił za szybę ,
    już nie mogę się doczekać jaki to sposób :-)
    johnyblau1
    Level 11  
    opis otwarcia dzwi wysłałem na pw i wież mi nie ma wiazki kabla pod maską to nie MAN
    jankes3
    Level 10  
    sposób otwarcia po prostu rewelacja , kilka sekund i auto otwarte bez żadnych szkód , wielkie dzięki :-)
    johnyblau1
    Level 11  
    ciesze sie że mogłem pomóc
    Bitner Tobota
    Level 1  
    Witam.
    Naciskam zamykanie i tylko zapalają się kierunki, ale drzwi się nie zamykają.Naciskając zamykanie na panelu sterującym na drzwiach kierowcy zamykają i otwierają się drzwi pasażera, a kierowcy nie, ale przed tym centralny raz chodził raz nie.Teraz bezpiecznik się nie pali,ale jest taki problem jak opisuję.
    Czy ktoś ma jakąś podpowiedz?Może siłownik,może sterownik jakiś?
    johnyblau1
    Level 11  
    Witaj z tego co opisujesz prawdopodobnie padł siliczek zentralnego zamka od kierowcy przez to pali się bespiecznik czesto to miałem albo może być wiązka kabli która przechodzi do dzwi trzeba ściągnąć gume i sprawdzić kabel czy sie nie przetarł też czesto się zdażało.
    Moja rada wyjąć siliczek z prawej strony przełuż na lewą jeśli działa kup nowy jeśli nie szukaj w kablach chociaż zdażało sie gdy dochodziło do zwarcia padały też sterowniki ale żadko.
    myślę że może troche pomogłem pozdrawiam
    amper2503
    Level 10  
    witam czy może pan wyslać informacje jak otworzyc volvo fh 13 2007 rok, jak kierowca zatrzasnol drzwi, to częsty przypadek w naszej firmie
    marian3428
    Level 6  
    panowie podpowiedzcie jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi przy volvo fh13 z 2013r
    kundelka
    Level 9  
    Podpowie jak otworzyć Volvo fh rocznik2020 właśnie zatrzasnęły się kluczyki