Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLVO FH - Centralny zamek

zorba1973 18 Lut 2015 16:28 7926 14
  • #1 18 Lut 2015 16:28
    zorba1973
    Poziom 12  

FH13 2012r. Jakieś 2 mce temu kierowca z pilota zamknął auto i już go nie otworzył bo kluczyli zostały w stacyjce. Po otwarciu ( zapasowym kluczykiem ) okazało się że jest spalony bezpiecznik . Założył go ale CZ już nie działał z pilota . Działała tylko str. pasażera zasterowana z zamka kierowcy lub z przycisku na sterowniku szyb. Jednak często zdarzało się że nadal paliło bezpiecznik od CZ. Dziś posprawdzałem trochę i jest tak że z kasety A11 na pinach 2 i4 jest około 40 ohm ( str pasażera ) a na pinach 3 i 5 jest brak przejścia. Czy wobec tego możliwe jest że brak komunikacji z siłownikiem po str. kierowcy blokuje działanie CZ ??? I dlaczego paliło bezpiecznik ??? Czy na obwodzie siłownika było zwarcie lub upływ do masy i się do przepaliło ???

3 14
  • #2 23 Lut 2015 18:46
    zorba1973
    Poziom 12  

Rozebrałem siłownik c. zamka. Spalony komutator silniczka i wypalone szczotki , tylko dlaczego go spaliło ???

0
  • #3 25 Lut 2015 14:02
    pathfinder
    Poziom 14  

podepnę się pod temat, gdzie znajdę kasetę sterującą centralnym zamkiem ? Gdzie znajdę bezpiecznik bo w głównej skrzynce go nie ma, jest tylko opis że ma numer 95 i jest 10A a znajduje się w Fuses IN 3-pos. Fuseholders FRC gdzie jest to magiczne miejsce. Pilot od początku nie działał ale działało zamykanie prawych drzwi z kabiny przyciskiem w lewych drzwiach a teraz już cisza, nie działa.
    Volvo FH 2012r.

3
  • #4 25 Lut 2015 19:52
    zorba1973
    Poziom 12  

U mnie steruje kaseta A11 która jest po prawej od LCM . Bezpiecznik jest pod głównym przykryciem bezpieczników ale siedzi w gnieździe przekaźnika, jest on nie na płycie bezpiecznikowej lecz nad kubkiem .

4
  • #5 27 Lut 2015 14:06
    pathfinder
    Poziom 14  

Dziekuję silcznie, sterownik i bezpiecznik znaleziony, zamieszczam foto. bezpiecznik okazał się przepalony, po włożeniu nowego, niestety miałem tylko mniejszego rozmiaru zamek ruszył ale tylko z przycisku i z kluczyka, pilot nadal nie działa, bateria wymieniona i dioda w pilocie jasno pulsuje po nacisnięciu przycisku. Jest jakaś metoda na synchronizacje pilota ze sterownikiem ? , na pewno jest to ten pilot. Mam dostęp do AutoComa czy ogarnie ? Jak tak to kupię odpowiedni kabel zamieniajacy obd2 na kwadratowa kostkę Volvo. Sprawdzę rownież silowniki w drzwiach bo z jakiegoś powodu bezpiecznik się przepalił. VOLVO FH - Centralny zamek VOLVO FH - Centralny zamek VOLVO FH - Centralny zamek

0
  • #6 01 Cze 2016 14:53
    lukasz56
    Poziom 11  

W którym miejscu jest ten bezpiecznik od centralnego bo go nie mogę znaleźć.Pod płytą z bezpiecznikami?

1
  • #7 02 Cze 2016 21:40
    johnyblau1
    Poziom 9  

Witaj są dwa bezpieczniki jeden znajduje sie na centralnym panelu Nr nie pamiętam powinien pisać na odwrocie pokrywy centrali zasila sterownik a drugi to te gdzie są po 3 bezpieczniki zasila silniczki przy zamkach
    najczęstszą przyczyną jest zwarcie w silniczków przy zamkach co powoduje często uszkodzenia sterownika zdarzało sie też zwarcie na wiązce kabli przy drzwiach
    można też przełożyć silniczek na inną stronę by sie upewnić czy działa

0
  • #8 30 Cze 2017 19:54
    jankes3
    Poziom 9  

Witam , podepnę się pod ten temat bo mam nietypowy problem z centralnym zamkiem który sie sam zamknął a kluczyki zostały w środku , zapasowych nie mam .
    Czy jest jakiś sposób dostania się do kabiny oczywiście bez tłuczenia szyby , słyszałem że pod maską we wiązce jest przewód od centralnego zamka za pomocą którego można otworzyć drzwi ale gdzie ta wiązka , który to kabel to nie mam pojęcia. Pomoże ktoś ???
    Volvo FH Euro 5 , 2011r

0
  • #9 01 Lip 2017 22:42
    johnyblau1
    Poziom 9  

Witam jest prostz i szybki sposób na otwarcie auta moge pomuc jeśli nie jest za póżno

5
  • #10 02 Lip 2017 11:06
    jankes3
    Poziom 9  

johnyblau1 napisał:
    Witam jest prostz i szybki sposób na otwarcie auta moge pomuc jeśli nie jest za póżno

a już liczyłem ile będę bulił za szybę ,
    już nie mogę się doczekać jaki to sposób :-)

3
  • #11 02 Lip 2017 21:20
    johnyblau1
    Poziom 9  

opis otwarcia dzwi wysłałem na pw i wież mi nie ma wiazki kabla pod maską to nie MAN

13
  • #12 03 Lip 2017 20:56
    jankes3
    Poziom 9  

sposób otwarcia po prostu rewelacja , kilka sekund i auto otwarte bez żadnych szkód , wielkie dzięki :-)

5
  • #13 05 Lip 2017 00:19
    johnyblau1
    Poziom 9  

ciesze sie że mogłem pomóc

0
  • #14 30 Gru 2017 14:44
    Bitner Tobota
    Poziom 1  

Witam.
    Naciskam zamykanie i tylko zapalają się kierunki, ale drzwi się nie zamykają.Naciskając zamykanie na panelu sterującym na drzwiach kierowcy zamykają i otwierają się drzwi pasażera, a kierowcy nie, ale przed tym centralny raz chodził raz nie.Teraz bezpiecznik się nie pali,ale jest taki problem jak opisuję.
    Czy ktoś ma jakąś podpowiedz?Może siłownik,może sterownik jakiś?

0
  • #15 02 Sty 2018 23:26
    johnyblau1
    Poziom 9  

Witaj z tego co opisujesz prawdopodobnie padł siliczek zentralnego zamka od kierowcy przez to pali się bespiecznik czesto to miałem albo może być wiązka kabli która przechodzi do dzwi trzeba ściągnąć gume i sprawdzić kabel czy sie nie przetarł też czesto się zdażało.
    Moja rada wyjąć siliczek z prawej strony przełuż na lewą jeśli działa kup nowy jeśli nie szukaj w kablach chociaż zdażało sie gdy dochodziło do zwarcia padały też sterowniki ale żadko.
    myślę że może troche pomogłem pozdrawiam

1