Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników przez optyke pod tv Samsung UE40F5500

tomstar7 18 Lut 2015 16:52 2190 6
  • #1 18 Lut 2015 16:52
    tomstar7
    Poziom 3  

Posiadam telewizor Samsung UE40F5500 chce go podłączyć pod zwyczajne głośniki komputerowe 5.1. W tej chwili korzystam z gniazda słuchawkowego na przewodzie jack-jack i wszystko jest ok. Ale chcę to zmienić. Mam przewód optyczny optyka-jack. Jak go podłączam to nic nie działa. W telewizorze zmieniam zgodnie z instrukcją głośniki na zewnętrzne ale dźwięku nie ma. Czy jest opcja żeby podłączyć inaczej głośniki niż przez wyjście słuchawkowe?

0 6
  • #2 18 Lut 2015 17:05
    Polon_us
    Poziom 40  

tomstar7 napisał:
    Mam przewód optyczny optyka-jack

To jest przejściówka do użycia w laptopach. I to jest kabel optyczny, którego nie można użyć bezpośrednio w przypadku tych głośników.
    Jeżeli kolega chce konieczne użyć wyjście optyczne w telewizorze to niezbędny jest konwerter cyfrowo-analogowy np. FiiO D3.
    Do jego wejścia podłącza się przewód optyczny z telewizora, a do jego wyjść, w tym przypadku, owe głośniki.

Tylko prosze pamiętać, że przez wyjście optyczne nie ma regulacji poziomu dźwięku.

0
  • #4 18 Lut 2015 17:11
    tomstar7
    Poziom 3  

to jest przewód jack-jack z przejściówką. Ale skoro nie ma regulacji głośności to raczej mi się to nie przyda. Ale podobną sytuację mam z wyjście cinch. Kiedy podłączam przewód cinch-jack i robię ustawienia głośników zewnętrznych dźwięku na głośnikach nie ma.

1
  • #5 18 Lut 2015 17:20
    Aspir440
    Poziom 13  

Gdzie podpinasz ten kabel jack-chinch w TV? Na pewno do wyjścia dźwięku?

Dodano po 6 [minuty]:

Z tego co widzę to ten TV nie ma wyjścia dźwięku po chinchach. Ma tylko wejścia więc nic dziwnego, że nie masz dźwięku w głośnikach :D

0
  • #6 18 Lut 2015 17:28
    tomstar7
    Poziom 3  

Podłączenie głośników przez optyke pod tv Samsung UE40F5500

w sumie jest tam napisane do góry IN, ale innych wejść nie ma, czy to znaczy, że podłączyć zewnętrzne głośniki mogę tylko hdmi lub słuchawki?

0
  • #7 18 Lut 2015 17:39
    Aspir440
    Poziom 13  

HDMI, słuchawkowe lub Toslink. Przez chinche nie da rady, a nawet gdyby było takie wyjście to efekt byłby taki jak przez słuchawkowe.

Dodano po 1 [minuty]:

A jeśli chodzi o tą opcję "zewnętrznych głośników", którą wybierasz w TV to jest ona tylko dla optycznego i HDMI.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo