Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Lenovo A3300-H - czy będzie dobry do nawigacji?

18 Lut 2015 17:00 2466 4
  • Poziom 10  
    Witam, zamierzałem kupić nawigację samochodową, jednak większość osób poleca smartfon lub tablet z GPS. I tu moje pytanie czy taki tablet z Biedronki będzie dobry do nawigacji samochodowej (+ ma inne funkcje jak to tablet):
    Link
    Tutaj uchwyt do samochodu - czy można takie uchwyty odczepiać itd., czy jak już raz przyczepię to na amen?
    Link
    A tu 2 etui i 2 pytania - czy tablet w etui można zamocować do uchwytu czy musi być "goły" oraz czy ta klawiatura nie porysuje wyświetlacza?
    Link
    Link
    Pozdrawiam
  • Uczeń
    Lenovo jest bardzo dobrą firmą więc jak do nawigacji się nadaje.
    Ale ja na twoim miejscu wybrałbym jakiś tablet firmy Samsung (jeżeli urządzenie ma być dotykowe to najlepiej kupić samsunga). Osobiście posiadam tablet Lenovo i na razie nie narzekam , jednak wydaje mi się że samsung jest lepszy.To jest moje zdanie może niech inni się wypowiedzą.
  • Poziom 2  
    Kupiłem jakiś czas temu tego tableta dzieciom i uważam że jest bardzo dobry szczerze polecam!!! Sam posiadam telefon Lenovo A820 i również polecam!!! Lenovo to dawny IBM jak by nie było;)
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Też kupiłem ten tablet żonie, mam lapka lenovo i nabrałem zaufania. Włóczony po całym świecie tyle lat nie wykazuje zmęczenia. No ok, hdd padło ale tak intensywnie używane miało prawo. Zmieniłem na nowy i chodzi.
    Firma niegdyś kupiła bodajże linię produkcyjną i technologię od IBMa(za 65mln $?) ale ciężko ją nazwać IBM-em.
    To po prostu "chiński Chińczyk", robiący i projektujący sam pod własną marką, a nie podwykonawca trzepiący jeden typ i 17 wzorów logo do niego ;)

Sprawdziłem czy łapie fixa, ok -łapie. Nie bawiłem się więcej ale pod wpływem wątku postawiłem na stole na parterze w domu jego i smartfona LG l90 z odpalonym programem do testu GPS. LG łapie, gubi, łapie. Lenovo...nic od kilku minut.
    Ciężko to nazwać miarodajnym testem ale coś tam już mówi. Może w normalnych warunkach będzie lepiej, podczas jazdy. LG powiem, że przy Samsungach czy Gocleverze(typowa nawi) jest mniej stabilne jako GPS, tu jednak chyba pobiło Lenovo.
    Oba pracują w trybie wyłącznie sprzętowym -bez wsparcia siecią, bo to test niby ma być GPSu, a nie AGPS.
    Oba pionowo(tak jakbym używał w aucie jako nawi).
    Po przeniesieniu na parapet w kuchni i restarcie programu tablet łapał od 4 do 6 satelitów i to dość szybko.

Jako tablet lenovo jest ok, jedynie soft wymieniłem na wersję kol. daktyla z modelu HV(a ori jest H) co odblokowało możliwość dzwonienia i SMSowania z tabletu jak z normalnego smartfona. No i zrootowałem go, moje urządzenie i ja rządzę, a nie Google.

LG ma obsługę Glonass ale akurat łapał wyłącznie "amerykany", może dlatego, że miałem kilka cierpkich uwag na temat polityki rosyjskiej ;)

Johnybravo -czy Twoje imię zaczyna się na M.?
  • Poziom 15  
    Powiem Ci, że nie jest zły. Lenovo na rynku tabletów dobrze się trzyma oraz produkuje dośc porządne sprzęty.
    Proponowałbym jeszcze zainteresować się tabletem Dell Venue 7 z 3g:
    http://www.skapiec.pl/site/cat/20/comp/9907809
    Również jest w dość dobrej cenie ( myślę,że używane na aukcjach znalazłoby się za 200-300 zł) a jest chyba nawet lepiej wykonany.