Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer samochodowy na Sony Xplod GTX 120L. Prosze o sprawdzenie

Fioli 18 Lut 2015 17:51 495 3
  • #1 18 Lut 2015 17:51
    Fioli
    Poziom 2  

Witam
    Chciałbym zrobić sobie skrzynie basową w oparciu o głośnik Sony Xplod GTX 120L.
    Odpaliłem WinISD i wprowadziłem parametry ze strony producenta http://www.sony.pl/support/pl/content/cnt-specs/XS-GTX120L/list
    Typ skrzyni - zamknięta (tak zalecał program - wskaźnik EPB bliżej closed).

Poniżej zamieszczam zrzuty z obliczeń w programie:
    Subwoofer samochodowy na Sony Xplod GTX 120L. Prosze o sprawdzenie Subwoofer samochodowy na Sony Xplod GTX 120L. Prosze o sprawdzenie Subwoofer samochodowy na Sony Xplod GTX 120L. Prosze o sprawdzenie Subwoofer samochodowy na Sony Xplod GTX 120L. Prosze o sprawdzenie

Bardzo bym prosił o sprawdzenie tego projektu. Jestem początkujący, dopiero zaczynam przygodę z WinISD i budowaniu kolumn. Na stronie producenta, objętość skrzyni wynosi ok 40l a u mnie w programie 125l. Wiem że ten program szuka najlepszej charakterystyki przy danej objętości ale teraz mam dylemat, do której z tych objętości się zastosować ? Obliczenia robiłem po to by sprawdzić w jakim stopniu pokryją się one z obliczeniami na stronie producenta. Może ktoś z Was umie (chociaż tak na oko) określić, po którymś parametrze, w której obudowie ten głośnik bardziej się spełni.

Z góry dziękuję za pomoc i zainteresowanie.
    Mam nadzieję że temat dodałem do odpowiedniego działu.

• #2 21 Lut 2015 11:40
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Jaką średnicę ma ten głośnik?

• #3 21 Lut 2015 15:04
    Fioli
    Poziom 2  

Ma około 300mm.

• #4 21 Lut 2015 18:04
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Jeśli to 12 to możesz go zaaplikować w 50-55L. Sprawdź jak będzie wyglądać wykres i czy zejdzie wtedy niżej jak w 40L. Możliwe że te 40L. to najlepsza aplikacja choć ja osobiście lubie duże paki :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME