Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ślizgające się sprzęgło BMW e46 2.0D 136km

18 Lut 2015 19:36 2355 20
  • Poziom 13  
    Witam mam taki problem od jakiegoś czasu dokładnie dwóch tygodni zaczeło mi się ślizgać sprzęgło co mnie dziwi to to ze na niskich biegach nie ciągnie a na 4-5 od 2 tysięcy obrotów gdy wcisnę pedał gazu w podłogę zaczyna się mocno ślizgać lecz nie czuć dosłownie żadnego zapachu przypalonego sprzęgła itp:/.Czy może być to wina uszczelki i olej zaczął kapać na tarcze czy jednak sprzęgło do wymiany lub coś innego?
  • Poziom 18  
    Nawet jeśli to wina uszczelniacza to sprzęgło i tak wymaga wymiany. Sprzęgło ślizga się mocniej im ma większy moment do przekazania.
  • Poziom 10  
    Może to być naturalne zużycie lub też gdzieś zaciekł olej to trzeba zobaczyć, a sprzęgło kwalifikuje się do wymiany i z czasem będzie się ślizgać na niższych biegach i przy mniejszym obciążeniu.
  • Poziom 13  
    Tak tez myślałem:/a nie wiesz może jakie jest mi potrzebne silnik to 2.0d 136km 98r sedan bo jak szukam to pełno jest ale nie wiem czym się kierowac sprzęgło chce używane bo 2 tysie za owe to przesada,dodam jeszcze ze chciał bym w przeciągu dwóch miesięcy podkręcić troszkę silniczek oczywiście nie samemu a w profesjonalnym zakładzie i chciał bym żeby to sprzęgło wytrzymało.Będe chciał osiągnąć 300Nm i około 160km
  • Poziom 40  
    Podaj ostatnie 7 znaków numeru VIN.
    2000zl za sprzęgło? Za tarczę, docisk i łożysko?
  • Poziom 43  
    WackoDamian napisał:
    chce używane bo 2 tysie za owe to przesada
    WackoDamian napisał:
    Będe chciał osiągnąć 300Nm i około 160km

Kolego z gó...... a bata nie ukręci, albo wstawiasz nowe fanty albo będzie jak będzie.
  • Poziom 13  
    sebap-KE29635

Dodano po 2 [minuty]:

Strumień świadomości dla czego tak twierdzisz przecież nie chce podnieść mocy nie wiadomo o ile a jedynie o 24km i 20nm więc myśle ze chip tuning wystarczy gdybym chciał mieć 200km i więcej nie kupował bym tak małego silnika

Dodano po 1 [godziny]:

mam pytanie wystarczy wymienić tylko tarcze łożysko i docisk czy koło zamachowe tak samo?
  • Moderator Samochody
    WackoDamian napisał:
    mam pytanie wystarczy wymienić tylko tarcze łożysko i docisk czy koło zamachowe tak samo?
    Na to pytanie odpowiedź poznasz po zdjęciu starego sprzęgła, ale koło zamachowe raczej zostaje stare, co najwyżej trzeba je odtłuścić jeśli było zaolejone. Sprzęgło jest elementem eksploatacyjnym i nie widzę najmniejszego sensu w kupowaniu używanego sprzęgła, to tak jakbyś kupował używany olej silnikowy albo używane klocki hamulcowe.

WackoDamian napisał:
    dodam jeszcze ze chciał bym w przeciągu dwóch miesięcy podkręcić troszkę silniczek oczywiście nie samemu a w profesjonalnym zakładzie i chciał bym żeby to sprzęgło wytrzymało.Będe chciał osiągnąć 300Nm i około 160km
    Lepiej wydaj to na porządne sprzęgło. W cywilizowanych krajach takie modyfikacje są nielegalne (unieważniają homologację EURO). Chcesz wydać kilka tys. zł (bo tyle kosztuje profesjonalny chip tuning ze strojeniem na hamowni, nie wstawienie rezystora albo wgranie gotowej mapy) na 24KM, a żałujesz paru stówek na nowe sprzęgło?
  • Poziom 13  
    Nie no na sprzęgło nie,myślałem ze muszę cały komplet kupić koło zamachowe itd a to koszt 2tysie a sprzęgło nie jest takie drogie sasch 550 kosztuje to chyba dobre sprzęgło.A co do chip tuningu to u nas robią za 900zł tez jest hamownia dostaje się wszystkie pomiary przed i po chip tuningu i przy wszystkim się jest.Jeszcze jedno co mnie martwi w tym aucie to to ze ciężko gaśnie to tz aż trzepie całym silnikiem możliwe ze to czujnik cofania spalin czy jakoś tak?
  • Poziom 40  
    Z dwumasą to 2 tysiące mało. Coś koło 3 tys prędzej. Bierz Luka. Sachs porównywalne. Valeo zakładał kumpel parę sztuk i nie poleca.
    Jak telepie przy wyłączaniu silnika to na 99% dwumas siedzi. Ile auto ma autentycznego przebiegu?
  • Poziom 13  
    tz ze jest rozdupcony? 275tyś nie jest zniszczona wygląda na autentyczny przebieg silniczek tez sobie nieźle radzi nie kopci zbiera się bardzo fajnie
  • Poziom 40  
    Jeśli autentyczny to koniec dwumasowego koła zamachowego i sprzęgła. Chyba, że źle interpretuję to telepanie. Jak to się objawia?
  • Poziom 13  
    odpala dość ciężko ale tylko gdy postoi tak ze dwa dni na dworze no i gdzieś jest układ paliwowy zapowietrzony bo cofa wtedy paliwo do zbiornika po jednym dniu stania normalnie pali,gdy gaszę nie ważne czy na luzie czy na sprzęgle to jest takie brubuubuu;D jest to bardzo odczuwalne bo całą budą praktycznie rusza a jest całe wymienione zawieszenie.
  • Poziom 40  
    Czyli dwumasa do wymiany. Koszty, koszty, koszty no ale to diesel. Dobrze, ze e46 136km DPF jeszcze nie miały bo znów więcej do dołożenia.
  • Poziom 13  
    a powiedział byś mi co w tej dwumasie się dzieje ze ona si niszczy wyciera się,odkształca czy co sie z nią robi?
  • Moderator Samochody
    Może być koło dwumasowe, może być klapa gasząca... jak mechanik wyjmie sprzęgło to oceni stan dwumasy ale raczej więcej niż 200-250 tys. km nie wytrzymują te koła. Jeśli dwumasa jest od nowości to tak czy inaczej bym wymienił.

2300zł kompletne sprzęgło z dwumasą LUKa lub 2100zł zamiennik Valeo ze sztywnym kołem.
  • Poziom 13  
    wszystkie cześci w tym samochodzie są oryginalne dla tego kupiłem go za 8200 i juz wymieniłem calutkie zawiesiesze firmy myle termostat główny aj jak bym go od podstaw robił normalnie ale łatwiej mi tak dokładac i miec wszystko nowe niz wyłożyc na raz 15-20 tysi za całkowicie sprawne autko jeśli nas ktoś nie oszuka oczywiście;)
  • Poziom 40  
    No to wkładaj kompletne sprzęgło z nowym dwumasowym kołem zamachowym i pozostanie radość z jazdy.
  • Poziom 13  
    a może by zrobić regeneracje koła zamachowego a sprzęgło założyć nowe:)?znacie jakiś dobry zakład który je regeneruje?
  • Poziom 40  
    Dwumasy regenerowanej nie polecam chyba, że auto na sprzedaż.
  • Poziom 10  
    Dokładnie regeneracja to loteria, ewentualne późniejsze reklamacje-starta nerwów...