Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ricoh Aficio MP5000 - Brudzi kartki po długości podczas dużej ilości drukowania

swistak1984r 18 Feb 2015 20:35 1269 9
 • #1
  swistak1984r
  Level 16  
  Mam u klienta Aficio MP5000, które brudzi mi kartę po bokach (na górze i na dole strony wzdłuż) efekt ten powstaje tylko przy większej ilości drukowania/kopiowania. Developer ma przebieg około 80 tyś. kopi, bęben nowy (podmieniony bo myślałem, że pomoże), toner oryginalny, kopiarka ma przebieg 728 tyś. kopi. Wałek magnetyczny przy wymianie developera wyczyszczony. Moduł pasa transferowego wyczyszczony a pas nowy. Czy może to być wina rolki ładującej w module bębna?
 • #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Raczej winny będzie pooklejany wałek magnetyczny. To częsta przypadłość w tych maszynach. Co ciekawe w kilku pomogła mi zmiana tonera na KATUN-a .

  C.
 • #3
  swistak1984r
  Level 16  
  Wałek magnetyczny wyczyszczony przy podmianie bębna tak na wszelki wypadek i kopiarka od tamtego czasu zrobiła około 3000 tyś. kopi i problem powrócił. Czy może to być wina nowych oryginalnych tonerów tak jak to było na początku kiedy te kopiarki wchodziły do sprzedaży?
 • #4
  copyman
  Photocopiers specialist
  Z tym bywało rożnie ... Miałem sporo problemów z oryginałami w MP 4000/5000 ... Klient kupował sobie sam tonery wiec nie znam źrodła ich pochodzenia. Kiedyś , kiedy już wszystkie rozwiązania zawiodły (włącznie z wymiana walka magnetycznego) , założyłem w akcie desperacji butle KATUN -a i ku mojemu zdziwieniu brudzenie ustąpiło :) Ten zabieg powtórzyłem w innych maszynach i jest spokój ... Wałek magnetyczny tez jest czysty i nie okleja sie . Czasem wystarczyło 500-600 stron po czyszczeniu i już pojawiało sie brudzenie. Czasm i 20-40 K zrobiła i nic .

  C.
 • #5
  swistak1984r
  Level 16  
  Dodam jeszcze, że brudzenie występuję tylko przy większej ilości kopi, jak robię wydruk licznika albo pojedynczą kopię to nie ma problemu.
 • #6
  copyman
  Photocopiers specialist
  Wyczyść wszystko dokładnie , obieg powrotny rownież i spróbuj zmienić toner . Nic Ci nie zaszkodzi spróbować a nóż problem zniknie... Tyle że tak od razu poprawy nie będzie . Trzeba trochę kopii ciemnych wykonać zanim inny toner zastąpi ten który teraz jest używany . Po wszystkim dokładnie wyczyść maszynę i przepuść jej solidny test . Myśle że pomoże :)

  C.
 • #7
  swistak1984r
  Level 16  
  Takiej odpowiedzi się obawiałem...widzę, że problem z tonerami do tych kopiarek wrócił jak bumerang...a już kilka lat miałem spokój...no nic jutro będę walczył dalej i napisze czy się udało czy nie. Dzięki za porady.
 • #8
  abcpawel
  Level 19  
  BTW nie wiem czy zauważyliście ale wydaje mi się że przy katunie też coś majstrowali ostatnio bo tak samo zaczął wałki obklejać...Już kilka przypadków takich miałem i wciąż są nowe... już po 1-2 butlach wałek czarny
 • #9
  copyman
  Photocopiers specialist
  Kurde , nie strasz :) Mi sie stare zapasy skończyły i poszły do klientów pierwsze ze świeżej ... Strach sie bać bo taki już spokój mam z tą przypadłością że już zapomniałem jak sie wałki skrobie ;)

  C.
 • #10
  swistak1984r
  Level 16  
  Problemem był oryginalny toner. Po podmianie na inny też oryginalny i wymianie developera no nowy kopiarka zrobiła już 40 tyś. kopii i nie ma z nią problemów.