Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 B6 1.9TDI 2001r - Licznik nie działa FIS, zegary obrotów,prędkości i naw

Don de Leon 18 Feb 2015 20:50 5526 6
    Don de Leon
    Level 24  
    Witam
    Auto jak w temacie raz zdarzyła się sytuacja, że po nocy nie działał FIS zegary obrotów i prędkości oraz panel sterowania klimą. Po jednym dniu wróciło do normy, zapalał się komunikat o niskim poziomie oleju i ciśnieniu oraz licznik prędkości po stacyjce wchodzi na 20 km/h, mierzy na oko dobrze ale wskazówka się trzęsie. Licznik wysłany do firmy na testy i na stole wszystko OK.
    domex32
    Moderator of Cars
    Jak zrobisz saune w aucie to licznik dalej nie działa?
    Don de Leon
    Level 24  
    Teraz działał, nie zadziałał raz u klienta rano pod blokiem, mniemam że było w środku zimno. Jak nie działał nie było też nawiewu,gongu w liczniku, kontrolki działały.
    Don de Leon
    Level 24  
    Tak według klienta, jak odbierałem od niego auto wszystko działało tylko licznik prędkości skakał i wyświetlało niski stan oleju na FIS (wcześniej tego nie było wg. klienta). Nie pamiętam czy tam czasem zasilanie na zegary nie idzie razem z zasilaniem czujnika poziomu oleju, ale nie mam schematu.
    Don de Leon
    Level 24  
    Licznik według fachowców sprawny, będę rwał komfort coś mi tam stęchlizną śmierdzi.
    Don de Leon
    Level 24  
    Komfort wyjęty, suchy bez znaku obecności nadmiernej wilgoci, lutowanie wygląda ok. Co prawda wysunięta była jedna zaślepka w podwoziu tuż pod skrzynką ale pod nią jest jeszcze osłona więc raczej potopu szwedzkiego tam nie było a i wiązka sucha. Sam moduł wygrzeję w ciepłym powietrzu i to chyba na tyle. Pozostał tylko błąd czujnika poziomu oleju, jutro go zmienię i na testy do klienta.

Jednak lutowanie nie było ok, po głębszym wniknięciu pod lupą zauważyłem 5 miejsc gdzie jakby cyna wokół się zapadła. Po przelutowaniu prędkościomierz pokazuje zero a nie 25km/h a błąd czujnika oleju na FISie zgasł.

Prędkościomierz znów oszalał, winna okazała się wiązka przy czujniku w skrzyni wcześniej już naprawiana.