Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet EcoCondens 20 - Ustawienie Pieca

weelk 18 Lut 2015 21:11 2427 4
  • #1 18 Lut 2015 21:11
    weelk
    Poziom 13  

Witam wszystkich.

Piec Termet EcoCondens 20 + czujnik pogodowy + Euroster
    Mieszkanie 50m2 (poniemieckie 1938) na pierwszym piętrze. Budynek izolowany 10cm styropianu.
    Ogrzewanie tylko grzejniki konwekcyjne 4067W 55/45

Aktualne nastawy:

Przyrost temp. c.o. 10
    Czas blokady c.o. 3
    Poziom zapłonu 45
    Przesunięcie KG 20
    Nastawa c.o. 80
    Wybieg pompy c.o. 3
    Nastawa c.w.u. 46
    Wydajność c.o. 15
    Numer KG 7
    Wybieg pompy c.w.u. 30
    Histereza c.o. 5
    Histereza c.w.u. 10
    Max nastawa c.o. 65
    Wydajność c.w.u. 80

Problem 1 - Taktowanie pieca

Piec włącza się wielokrotnie podczas pracy C.O. W szczególności kiedy nastąpiła przerwa w grzaniu. Jeżeli sterownik wyłączył piec po osiągnięciu zadanej temperatury to powiedzmy, że nie pracuje on przez około godzinę. Czynnik grzewczy wychładza się tak jak i mieszkanie. Sterownik wysyła sygnał załączenia pieca. Piec włącza się i zapala się gaz na max moc i po chwili tak jak by modulował płomień aż do wygaśnięcia w ciągu 5-10 sekund od zapłonu. Następnie zapala ponownie i tak w kółko. Z każdym kolejnym zapłonem i modulacją okres pracy palnik wydłuża się, aż dochodzi do załączani palnika raz na 2-4 min i tak się utrzymuje

Problem 2 - C.W.U.

Od jakiegoś czasu piec również zapala się i gaśnie podczas używania ciepłej wody. Po odkręceniu kranu płomień zapala się i po chwili gaśnie aby za moment znowu zapalać. Czasem bywa tak, że gaśnie po minucie.

Problem 3 - Wybuchowy zapłon

Okazjonalnie piec miewa problemy z zapalaniem. Na początku był to problem z kablami wysokiego napięcia poowijanymi dookoła zespołu gazowego. Po przeprowadzaniu kabli bez kontaktu z metalem polepszyło się. Później jeszcze przeczyściłem elektrody zapłonowe i było o niebo lepiej. Jednak od czasu do czasu zdarza się wybuch. Słychać jakby iskra uciekała gdzieś spod plastikowej fajki na elektrodzie. Jak słyszę ten dźwięk to wiem, że będzie huk. Ostatnio to było przegięcie bo wywaliło mi pokrywę inspekcyjną na kolanie.

Serwisant termetu a i owszem głowił się kilkukrotnie, ale wszystko bazowało na "A może to to...?" albo "Już wyregulowałem i będzie dobrze" następnie wychodził i piec jak się zachowywał tak się zachowuje. Nie uważam, że pan serwisant jest dobrze przygotowany do swojej pracy. Nie potrafi lub też nie chce ustawić porządnie pieca. Tym bardziej. że nie przychodzi na umówione wizyty i mnie zbywa.

Ja sam mam doświadczenie jedynie w montażu instalacji C.O ale nie w ustawieniach kotła.

Bardzo proszę o wypowiedź kogoś kto zna te kotły.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    Tomek

1 4
  • #2 18 Lut 2015 22:34
    mirrzo

Moderator na urlopie...

To zaproś serwisanta z Polski, jak tamten nie daje rady. Do regulacji musisz mieć analizator spalin.
    Należy pogrzebać w dotychczasowych ustawieniach - dostosować do zapotrzebowania.

0
  • #3 19 Lut 2015 00:04
    weelk
    Poziom 13  

Dzięki za odpowiedź mirrzo. Aktualnie jestem w Polsce i serwisant jest na miejscu, ale mu nie ufam. Nie mam analizatora. A można ustawić na t=100 względem konsumpcji gazu in na t=0 względem ciśnienia? Czy nie?

0
  • #4 19 Lut 2015 08:22
    mirrzo

Moderator na urlopie...

t=100 jest mocą max na której dokonuje się regulacji spalania, a t=0 mocą minimalną
    Szczerze, to ciężko jest precyzyjnie ustawić parametry spalania na podstawie odczytu gazomierza. Ale próbuj.

weelk napisał:
    ... serwisant jest na miejscu, ale mu nie ufam.

Nie musisz mu ufać. Weź wydruk, bo jest Twój.

0