Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JAki tuner dvb-t bez konieczności obsługi z pilota

19 Lut 2015 07:34 1926 7
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,

chciałbym zakupić tuner TV DVB-T do TV prosty w cenie do 100 zł który posiadał by możliwość obsługi bez konieczności posiadania pilota. Oczywiście pilot może być na wyposażeniu, ale kluczowa jest ta obsługa z poziomu dekodera. Sam osobiście nie mam TV i nie wiem czy np. taki tuner należy pierw zestroić do odbioru kanałów .
    Bardzo dziękuję z góry za pomoc.
  • Poziom 26  
    Np.RAVO HD-102 Mini . Pilot nie może tylko musi być na wyposazeniu , bo inaczej jak wstroisz kanały?Ten model ma możliwośc przełączania kanałów z klawiatury lokalnej.Cena to 80 zł.
  • Poziom 9  
    zdanek15 napisał:
    Np.RAVO HD-102 Mini . Pilot nie może tylko musi być na wyposazeniu , bo inaczej jak wstroisz kanały?Ten model ma możliwośc przełączania kanałów z klawiatury lokalnej.Cena to 80 zł.

Czyli mogę liczyć tylko na zmianę kanałów ?
  • Poziom 26  
    Tzn, Nic nie rozumiem?.. Zakładasz że pilot zaraz zgubisz/popsuje się??Zazwyczaj wszystcy chcą miec coś z pilotem, a ty masz odwrotnie nie rozumiem.
  • Poziom 9  
    zdanek15 napisał:
    Tzn, Nic nie rozumiem?.. Zakładasz że pilot zaraz zgubisz/popsuje się??Zazwyczaj wszystcy chcą miec coś z pilotem, a ty masz odwrotnie nie rozumiem.

Chodzi o to że osoba zarządzająca TV z tunerem nie będzie miała zgody na posiadanie tego pilota ... ;)
  • Poziom 10  
    Pytaj w sklepie. Większość tunerów ma tylko przyciski wł-wył,kanał w górę,kanał w dół . Reszta w pilocie.
  • Poziom 26  
    No to słabo to widzę bo wg.mnie praktycznie wszystkie tunery są obsługiwane z pilota.Ale można zrobić tak.W tym mieście gdzie siedzi Twój człowiek, wstroić kanały i dać mu zaprogramowany.Wtedy wystarczy włącznik i kanał+-.
  • Poziom 9  
    Z tego co się zorientowałem będzie można pierw zaprogramować dekoder/TV pilotem, potem obsługa tylko przyciskami na urządzeniu.
    Takich dekoderów już trochę jest na rynku ...
    Dzięki za pomoc i sugestie.