Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R580 i3 - Spalony zasilacz, stopiony wtyk!

pierotez 19 Lut 2015 09:32 804 7
  • #1 19 Lut 2015 09:32
    pierotez
    Poziom 12  

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem że zasilacz od w/w laptopa 'przerywa'. Zauważyłem też ruszając konektorem w gnieździe zasilania w lapku że metalowa końcówka zasilacza jest tak gorąca że parzy - dosłownie!
    Na laptopie muszę pracować a więc używałem i ładowałem tylko gdy trzeba było.
    Wczoraj po paru godz. zauważyłem awarię. Zasilacz nie chciał ładować (był zimny) a końcówka kabla wokół wtyku miała stopiony cały plastik tak że nabrał innych kształtów - był ze 2 x większy :)
    Teraz sobie myślę że dobrze że nie spaliłem chałupy :(

Zasilacz ogólnie od dawna się grzał (puszka) ale ponoć tak ma być. Od pół roku mam wymienioną baterię o powiększonej pojemności ale z nią było wsio OK.

Mam prośbę, poradźcie jaki zasilacz kupić. Taki sam z allegro - ok. 35zeta, czy jakis leprzy, uniwersalny??
    Druga sprawa to czy awarii gorącego wtyku szukać też po stronie wejścia w laptopie. Tam też wszystko OK. Nic nie lata, nic się nie rusza.

0 7
  • Pomocny post
    #3 19 Lut 2015 10:10
    wiertacz
    Poziom 34  

Ja bym najpierw sprawdził czy ten zasilacz jest rzeczywiście zepsuty.
    Może po prostu był złamany przewód we wtyczce i dlatego się wtyczka grzała i stopiła.
    Może wystarczy odciąć starą wtyczkę i zarobić nową jeśli jest to jakiś typowy wtyk a nie jakiś fikuśny (nietypowy).

1
  • Pomocny post
    #5 19 Lut 2015 11:59
    tombr21
    Poziom 10  

Jak będziesz pracował na uszkodzonym zasilaczu to uszkodzisz kompa, jak jest niestabilne napięcie ma wpływ na całą jego pracę. Także jak chcesz jeszcze trochę korzystać z tego komputera, a nie wiesz jak sprawdzić czy działa prawidłowo to radzę wymianę i tak jak powiedział kolega lenov w żadnym wypadku taniego zasilacza za 30-40-50 zł w miarę dobre zasilacze zaczynają się od ok 80zł.

0
  • #6 19 Lut 2015 12:17
    wiertacz
    Poziom 34  

pierotez napisał:
    Gniazdo wygląda tak: Link.
    A przewód tak: Link, jest tam w środku bolczyk.
    Nie znalazłem samej wtyczki, mam taki sklep niedaleko co wszystko do elektroniki mają, może będą mieli.

Ale jak masz możliwość to najpierw sprawdź miernikiem czy ze starej wtyczki "wychodzi" napięcie.
    Jeśli brak napięcia to odetnij stopioną wtyczkę i sprawdź na samych przewodach czy jest napięcie.
    Najpierw dobrze sprawdzić zanim będzie się kupować w ciemno.
    Może się okazać, że zasilacz rzeczywiście jest uszkodzony i będzie niepotrzebny wydatek z kablem.

1
  • #7 19 Lut 2015 12:34
    pierotez
    Poziom 12  

wiertacz napisał:

Ale jak masz możliwość to najpierw sprawdź miernikiem czy ze starej wtyczki "wychodzi" napięcie.

Cholender, nie mam takiej możliwości, chyba że majster psuja w pracy ale nie wiadomo kiedy będzie miał czas.
    No tak, jak mom wydać 2 dychy na wtyczki to oczywiście można 80 na zasilacz.
    Może polecicie gdzie kupić.

0