Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

viessmann vitola tetramatik - Sterownik nie załącza pompy obiegu CO

rubix89 19 Feb 2015 09:35 2520 4
    rubix89
    Level 15  
    Witam, mam pewien problem z piecem CO Viessmann Vitola Biferral w nowym domu nie ogrzewa mi on grzejników w piwnicy. Grzejniki są poniżej kotła, dlatego jest zamontowana pompa na obiegu niestety problem w tym, że przez cały czas działania sterownik „Tetramatik” ani razu jej nie załączył sprawdziłem i nie dochodzi do niej nawet napięcie. Dodam że, pompa CWU działa prawidłowo. Nie posiadam do tego sterownika żadnej instrukcji . Możliwe że, nie włączyłem jakieś funkcji odpowiedzialnej za załączenie się pompy obiegu CO. Nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem może ma ktoś taki sam sterownik i zobaczy ze zdjęcia czy jest załączona??? viessmann vitola tetramatik - Sterownik nie załącza pompy obiegu CO viessmann vitola tetramatik - Sterownik nie załącza pompy obiegu CO
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Jak grzeje ciepłą wodę to nie grzeje centralnego. Sprawdź czy już zagrzał CWU.
    Po za tym to nowy dom czy muzeum? Wątpię aby ktoś miał taki sterownik ponieważ jest tak stary, że dawno już zastąpiono je na nowe.
    rubix89
    Level 15  
    Raczej muzeum, ale działa dość dobrze więc na razie nie zmieniam, wodę CWU zagrzewa i pompa z CWU czasami pracuje ale z CO nie włącza się w ogóle. Jest możliwość podłączenia jej bezpośrednio do sieci tylko czy nie uszkodzi to czegoś w sterowniku? Ogólnie kocioł działa dobrze więc nie chcę zmieniać sterownika.
    piracik
    Moderator of Heating systems
    Pompę możesz podłączyć pod zasilanie z zewnątrz odłączając zasilanie z kotłą aby nie puścić napięcia w "drugą" stronę.
    rubix89
    Level 15  
    jeśli zostanie tak podłączona jak wtedy najlepiej ustawić zawór mieszający?