Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh Aficio MP4000 - Brudzi cały tył kartki

19 Lut 2015 10:43 1386 7
  • Poziom 16  
    I kolejne Aficio MP 4000. Tym razem po wymianie developera i zrobieniu SP2801 zrobiła 200 kopii i stwierdziła, że nie ma tonera. Toner oryginalny, bęben po przebiegu około 100 tyś. kopii. Po którymś otwarciu i zamknięciu pokrywy przedniej dodała toner ale brudzi mi teraz tył kartki podczas kopiowania po całości. Pas transferowy jest cały w tonerze. Przy otwartej obudowie jak bęben się obraca jest cały w tonerze jak go wyjmę obrócę listwa toner zbiera. Co poszło nie tak? Wyłączanie w kodach odczytów z TD i ID sensora nie pomaga. Jakieś propozycję co mogę zrobić? Kopiarka cały czas chce dodawać toner.

• SterControl
  • Specjalista - kserokopiarki
    Deweloper oryginalny czy "zamiennik" ? Dokładnie wyczyściłeś obieg powrotny przed inicjalizacja dewelopera ? Jakiego tonera używasz ?

C.
  • SterControl
  • Poziom 16  
    Developer oryginał, moduł bębna rozebrany na części i wyczyszczony bardzo dokładnie, przed inicjalizacją nowego DV wsadziłem kartkę papieru tak jak zaleca SM. Toner jest już z nowym oznaczeniem NRG MP 5002.

Wydruk licznika wygląda tak:

Po długości rozmazuję mi wydruk i nie mogę tego namierzyć skąd mi się to bierze czy z utrwalania czy z bębna. Przy próbie zacięcia papieru ciężko coś zobaczyć bo kartka po otwarciu bocznej pokrywy rozmazuje mi obraz na bębnie. Dodam jeszcze, że w module bębna nie ma tych dwóch odrywaczy nad bęben bo ktoś je urwał. Czy ten efekt może być spowodowany ich brakiem?
  • Poziom 18  
    sprawdzałeś napęd miksera w wywoływaczce?
  • Poziom 16  
    Mieszadło w wywoływaczce kręci się bez problemy tak samo wałek magnetyczny równo się kręci i rozkłada developer, napędy w kopiarce sprawne nie blokują się. Zauważyłem jeszcze, że im więcej kopii robię tym bardziej zaczyna mi brudzić tył kartki a rozmazania kopiowanego/drukowanego tekstu są mniejsze.
  • Specjalista - kserokopiarki
    A w jakim stanie masz zespół transferu ? Sprawdzałeś czy pas nie przesuwa sie w jedna stronę i czy nie jest zużyty ? Moze warto jeszcze wymienić elementy transferu ?

C.
  • Poziom 16  
    Pas i cały moduł wyczyszczony bo po kilku kopiach wszystko jest w tonerze, pas w stanie idealnym, rolki naciągające tez - bez nagaru z tonera i brudu. Listwa czyszcząca pas zbiera idealnie - na sucho jak kręcę pasem zbiera zabrudzenia bez problemu.
  • Poziom 16  
    Problem rozwiązany...oryginalny toner z grupy NRG okazał się wadliwy - mam jeszcze 2 kopiarki z podobnymi objawami po zastosowaniu tego tonera.