Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

audi 80 tdi - sworzeń wahacza - czy luz na boki jest do dopuszczalny

hudy8 19 Lut 2015 11:17 672 7
  • #1 19 Lut 2015 11:17
    hudy8
    Poziom 21  

Witam. Wymieniłem wczoraj tulejki wahacza i w jednym wahaczu zauważyłem że swożeń jest luźniejszy niż w drugim wahaczu. Nie ma luzów góra - dół tylko jest luźny jak kręcę nim na boki. Nie ma wtedy żadnych oporów. Wiem że sworznie sprawdza się właśnie na obecność luzu góra dół. Ale czy jest dopuszczalne by tak swobodnie poruszał się na boki w gnieździe? Sworznie firmy Mayle ok 40 tys przebiegu

• #2 19 Lut 2015 11:20
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Do wymiany.

• #3 19 Lut 2015 11:29
    Golf90
    Poziom 23  

To kocówka jego żywotu, wymień na nowe, bo i tak będziesz musiał to zrobić w najbliższym czasie.

• #4 19 Lut 2015 13:43
    hudy8
    Poziom 21  

Ok kupiłem sworzeń. Mam nadzieję że uda się go wymienić bez ustawiania zbieżności

• #5 19 Lut 2015 14:23
    Golf90
    Poziom 23  

Nie jeden, wymienia się parami czyli prawa i lewa strona. Ja po każdej ingerencji w zawieszenie(zwłaszcza przednie) zawsze sprawdzam zbieżność i zawsze jest jakaś zmiana,także lepiej sprawdzić.

• #6 26 Lut 2015 09:08
    hudy8
    Poziom 21  

Wymieniłem dwa sworznie ale zastanawia mnie jedna rzecz. Kupiłem sworznie moog i po przejechaniu ok 100km zauważyłem że od spodu sworzni tam gdzie jest zaślepka z tworzywa, pojawiła się niewielką ilość smaru. Jest go naprawdę niewiele ale czy to normalne? Smar pojawił się i w jednym i w drugim sworzniu przy tej zaślepce.

• #7 26 Lut 2015 17:16
    Golf90
    Poziom 23  

To nie jest normalne, te sworznie długo nie polatają, najpierw wyjdzie smar, potem dostanie się woda, główka sworznia zardzewieje, co za czym idzie,mamy luz i do wymiany.

• #8 26 Lut 2015 17:40
    hudy8
    Poziom 21  

Dziwne że w obu zrobiło się to samo a sworznie raczej z górnej półki a nie jakieś tanie zamienniki. Smaru nie ma dużo gdyż jak przejadę palcem to go nie zbiorę. Jest tylko na samej krawędzi tej zaślepki. Teraz tak pomyślałem czy nie było by dobrze czymś te sworznie od dołu zabezpieczyć by nie wyciskało smaru lub co gorsza by syf się do niego nie dostał.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo