Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór miksera do zestawu audio do sumy 1300zł

nofcukingname 19 Lut 2015 12:15 708 8
  • #1 19 Lut 2015 12:15
    nofcukingname
    Poziom 11  

Witam wszystkich, którzy tutaj trafili.

Otóż dysponuję nagłośnieniem o mocy - góra ok. 1,3kW(AES), dół 2kW(AES) wszystko napędzane DAP 1600 - góry, DAP 2000 doły a pomiędzy CX2310. Niedługo pojawią się również odsłuchy oraz może jakiś efekt i korektor - jeśli okażą się potrzebne. Może nie ma to znaczenia dla sedna tematu ale dla pełnego obrazu podałem tę informację.

Otóż dysponuję gotówką max do 1000 - 1300zł potrzebuję wybrać do tego jakiś mikser z którego można również zrobić monitory (dobrze by było ukręcić ze dwa osobne miksy). Głównie mikser będzie użytkowany na chałturach tj. 18, dyskoteki szkolne, wesela itp ale jest też opcja robienia jakichś mini koncertów na jedną kapelę w nie za wielkim składzie ew. jakieś drobne koncerty DP więc kilka kanałów by się przydało. W sumie z tego co się rozejrzałem to więcej niż 16 za daną gotówkę będzie ciężko znaleźć chyba że będzie to produkt firmy na literkę B. ale jednak wolę coś bardziej akceptowalnego przez wykonawców. Nie liczę tutaj na cuda ale na proporcje cena/jakość.

Powiem szczerze, że swoją uwagę kieruję na Yamahę seria MG (konkretnie MG166cx mam w dobrej cenie) ewentualnie Allen&Heath ZED. Myślę, że wchodzi jeszcze w opcję Soundcraft (która seria? Spirit Folio 12/2 mam od znajomego z zespołu weselnego za 500zł ale obawiam się o jego wiek:) ). Najbardziej zależy mi na brzmieniu bo może i mikser mały ale da rade z niego coś ukręcić i mniej wykonawców będzie marudzić. Ewentualnie może ktoś polecić coś zupełnie innego co „zda egzamin” w mojej sytuacji?

Mile widziane oferty sprzedaży na PW – może ktoś akurat posiada do sprzedania coś ciekawego?

0 8
  • #2 19 Lut 2015 12:41
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Spirit folio 12/2 po 300zł chodzą.

Yamaha ma denne, płaskie, bezbasowe brzmienie.

ZED fajny.

0
  • #3 19 Lut 2015 13:02
    nofcukingname
    Poziom 11  

Czyli rozumiem, że 1:0 dla A&H.

A&H PA 12 jeszcze rozważałem ale to już ponad 1500 trzeba zainwestować.

A w co najlepiej zainwestować w takich pieniądzach?

0
  • #4 19 Lut 2015 13:26
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

M8 posiadam i M12 - tanie i ładnie brzmią. M8 ostatnio sprzedałem i klient mówił, że kolumny basowe mu "odżyły".

0
  • #5 19 Lut 2015 13:56
    nofcukingname
    Poziom 11  

EPM to jakaś okrojona wersja M rozumiem?

A co lepiej M czy Spirit?

Może i jestem upierdliwy ale chciałbym dobrze wydać pieniądze - z mikserami estradowymi nigdy wcześniej nie miałem jakiejś większej styczności stąd moja niewiedza.

Powiem dodatkowo że mam do dyspozycji 2000zł ale chciałem z tego kupić mikser i chociaż jeden używany bezprzewodowy SM58 do wokalu.

0
  • #6 19 Lut 2015 14:36
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

M seria ma zdaje się większą regulację jak o parametryczny środek chodzi w stosunku do EPM jeśli dobrze pamiętam(nie zobaczę teraz - jestem w trasie).

Przemyśl ile wejść stereo potrzebujesz i dopiero coś szukaj.

0
  • #7 20 Lut 2015 09:08
    nofcukingname
    Poziom 11  

Trochę studiowałem wczoraj internet i tak na prawdę zostaje mi wybór między Soundcraft M12 oraz A&H ZED. A&H 14 mam za 1000zł a więcej kanałów będzie ciężko znaleźć w moim budżecie więc przychylał bym się chyba do M12. Jak według Was wypadają te dwa modele? Pracował ktoś na nich i ma jakieś doświadczenia?

0
  • #8 20 Lut 2015 09:39
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

M12 piękne brzmienie, ZEDa tylko na handel miałem i wiem, że...działał(nie zgłębiałem się w niego tylko sprawdzony i w ludzi).

0
  • #9 06 Maj 2015 13:15
    nofcukingname
    Poziom 11  

Zakupiłem M12 - jak dotychczas sprawuje się bardzo dobrze. Temat do zamknięcia.

0