Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vissmann Vitopend 100 - Jest iskra, brak płomienia

19 Lut 2015 12:23 1212 3
  • Poziom 2  
    Od kilku lat jestem użytkownikiem pieca gazowego Vissmann Vitopend 100 ,typ WH04 , nr fabr. 7141323200555107 .
    Od jakiegoś czasu mam problem z piecem. Serwisant stwierdził, że jest za mało powietrza w pomieszczeniu w którym znajduje się piec i poradził mi, że kiedy zapali się czerwona dioda awarii mam przekręcić prawe pokrętło do oporu i cofnąć na środek. Tak też postąpiłem i piec się uruchomił. Pomimo zapewnienia dużej ilości świeżego powietrza / otworzyłem na oścież drzwi do garażu / po kilkunastu minutach piec przestał grzać. Paliła się czerwona dioda. Ponieważ nie mogłem skontaktować się z fachowcem, kiedy zapalała się czerwona dioda ratowałem się sposobem podanym przez fachowca. Podobna historia miała miejsce kilkanaście miesięcy temu. Została przez fachowca - serwisanta wymieniona membrana, jakiś czujnik temperatury i na jakiś czas wszystko było OK. Obecnie mój piec najczęściej ' po tym awaryjnym odpaleniu " pracuje przez krótki czas, wyłącza się kilka razy aż w końcu pomimo, że dostaje " iskrę " gazu nie zapala i zaraz zapala się czerwona dioda. Raz grzeje dłużej, innym razem już bez mojej ingerencji nie odpala. Uprzedzam pytanie " dlaczego nie wezwiesz serwisanta ? . Za wspomnianą wyżej wizytę,/ nawet nie dotknął pieca skasował 40 zł./ nie stać mnie na takie wydatki. Być może przyczyna jest błaha i jeszcze jakiś czas będzie mi służył . Proszę o rady za które z góry serdecznie dziękuje.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Walker29 napisał:
    1. Prawe pokrętło od grzejników dajesz najpierw na 0. Czerwona dioda powinna zacząć mrugać. Liczysz mrugnięcia i wtedy wiadomo mniej więcej gdzie szukać przyczyny.

Poniżej drobna pomoc jak odczytać usterki - strona 36:

http://www.viessmann.com/web/poland/PDF-90.ns...opend%20100%20WH0%20(02-2003).pdf?OpenElement

Na start samodzielnie możesz skontrolować ustawienie i stan elektrody jonizacyjnej - strona 30.
  • Poziom 2  
    Serdeczne dzięki dla Walkera29 i Serwisu Kotłów z Wrocławia co cenne wskazówki. Faktycznie piec może mieć naście lat / ja zamieszkuje w domu gdzie jest zainstalowany od 2,5 roku /. Ostatni raz był czyszczony ok 2 lat temu. Czynność tę wykonywał serwisant dysponując śrubokrętem i pędzelkiem. Nie sprawdzał ani elektrod ani palnika. Opukał nagrzewnice i omiótł ją pędzelkiem. Prawdę mówiąc to dopiero po jego wizycie zaczęły się problemy. Zmieniłem serwisanta, który wymienił mi części o których wspominałem wcześniej i przez jakiś krótki czas miałem spokój,
    po czym piec ponownie nie odpalał.
    Zrobiłem, tak jak poradził Walker29, czerwona dioda mruga 2 razy, czyli brak sygnału płomienia ? Co może być tego przyczyną ?
    Z góry dziękuje za dalsze podpowiedzi
    Przy okazji, może ktoś poleci mi uczciwego, znającego fach serwisanta z Zielonej Góry lub najbliższej okolicy, który dokonałby porządnego przeglądu i czyszczenia pieca ?