Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

amica zia 6428 - Często przepala sie przełącznik krańcowy

19 Lut 2015 13:11 939 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Tak jak w temacie piszę bardzo często przepala się wyłącznik krańcowy który wyłącza elektrozawór - nie podaje wody do zmywarki, po wymianie tego przełącznika na nowy zmywarka działa kilka razy a później znów przepala się wyłącznik krańcowy ( ten na samym dnie ze styropianem).

Co może być przyczyną, ktoś zna taki problem?
    Zmywarka amica zia 6428

Wymieniłem przełącznik już kilka razy i problem non stop powraca. Grzałka, pompa itd sprawne.

Sprawdzałem błędy pokazuje H2, H5, H6.

ktoś pisał w necie że to płyta główna lub programator ale nie mogę teraz tego postu znaleźć.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 29  
    Wypalanie się styków ma zazwyczaj prozaiczną przyczynę - zbyt duży prąd lub prąd zwarciowy (ale w zasadzie na jedno wychodzi ;) )
    Jeśli prąd jest zbyt duży w stosunku do obciążalności styku, a styk ten załącza jedynie elektrozawór, to przyczyny należy szukać w elektrozaworze, który może być uszkodzony.
    Jeśli prąd jest prawidłowy, to istnieje prawdopodobieństwo, że wiązka się gdzieś przetarła i raz na jakiś czas zwiera z czymś metalowym.
  • MetalworkMetalwork
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    djbajt napisał:
    wyłącznik krańcowy który wyłącza elektrozawór (...) ( ten na samym dnie ze styropianem)
    On nie wyłącza elektrozaworu, tylko włącza pompę spustową.
    djbajt napisał:
    Co może być przyczyną
    Przeciek wody na wyłącznik.
  • Poziom 2  
    Wymieniłem elektrozawór z wężem i po kilkunastu zmywaniach nastąpił wylew wody na spód zmywarki, po opróżnieniu wody przejrzeniu skąd ten wyciek ( nie znalazłem miejsca) zmywarka nadal działa. Więc nadal coś jest nie tak aczkolwiek przełącznik krańcowy już się nie spala. Po sprawdzeniu komunikatów błędów wyświetla r4. Ktoś coś wie?