Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reanault laguna 1.8 - Przełączanie na benzyne

19 Lut 2015 15:10 711 1
  • Poziom 8  
    witam.
    Posiadam lagune z 1996 z silnikiem 1.8 8v z instalacją tomasetto LPG. Kupiłem ją miesiąc temu, osoba od której go kupiłem powiedział ze do wymiany jest reduktor choć przejechane miał 50kkm. Okazało się ze problemy są nie tylko z lpg ale również gaz wiec wymieniłem świece i przewody pojechałem do gazownika powiedział że dalej przy obciążeniu reduktor nie pracuje za dobrze i to wina układu zapłonowego. Faktycznie zauważyłem że czasami nawet na Benzynie silnik nie pracuje równo, zdiagnozowałem zepsutą cewke i wymieniłem. Przez jeden dzień samochód działał super lecz teraz podczas jazdy nagle go muli, tak jak bym chciał dodać gaz na wysokim biegu, w ogóle nie jedzie, i po chwili przełącza się na benzyne. Czasami dziej się to również na luzie wtedy obroty spadaja do 200 przełącza sie na benzynę. Gdy przełączy się na benzyne miga kontrolka benzyna/lpg i gdy dodam gazu powyżej 2000 obrotów znów przełącza się na lpg i tak wkoło. Czasami po takiej zmianie z benzyny na lpg mogę jechać 50 km i jet ok a czasami po kilku sekundach znowu się przełącza na benzynę.
    P oprzeczytaniu kilku postów na myśl przychodzą mi przewody idące z cewki do lpg które mogą nie łączyć bo dzieje sie to po zmianie cewki przed zmiana nie było takich objawów. Ale zastanawia mnie to zmniejszenie mocy 2 sekundy przez zmianą z lpg na benzyne. Może byc problem z ciśnieniem w instalacji??? Dodam że instalacja 2 gen bez czujninika temperatury.
  • Poziom 8  
    Problem rozwiązny. Problem był w kabelkach idących z cewki do reduktora.