Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Omega B 2.0 98r - ASB wyciek oleju/ szarpie przy zmianie z 1 na 2 i nie zmienia

maszek08 19 Lut 2015 15:45 630 0
    maszek08
    Poziom 9  
    Witam

Posiadam opla omege 2.0 16v z 98 roku. Ostatnio wymieniałem w nim skrzynie biegów bo poprzednia padła : (. Niestety po wsadzeniu "nowej" mam problemy polegające na uciekającym oleju (czy z poprzedniej uciekał - nie wiem nie sprawdzałem)

Ogólnie za winowajce podejrzewałem uszczelniacz w dzwonie oraz e.w oring który również jest w dzwonie (na wałku)

Wymieniłem w.w części (uszczelniacz 30zł, oring 50gr) dolałem oleju (ok. 6 litrów + to co w skrzyni było myślę że razem jest tam jakieś 8 litrów) no i niestety omega podczas zmiany biegu z 1 na 2 (obroty ~ 2.5k) szarpie, po czym następuje wzrost obrotów powyżej 2.5k i bieg zostaje niemieniony (w trybie sport - s'ka jest to samo tylko przy wyższym przełożeniu).

Szczerze mówiąc nie wiem jak ten olej leci. Wydaje mi się że uszczelniacz jest ok - brak oleju na korku na spodzie dzwonu skrzyni. Olej jest natomiast z lewej strony skrzyni w połowie wysokości - tam najwięcej trochę jest również na dolnym łączeniu z silnikiem, ale jak mówiłem korek suchy...

Myślę że może jakaś uszczelka za sprzęgłem hydrokinetycznym e.w coś innego już szczerze mówiąc nie mam pomysłu : (.