Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a6 c5 2,5tdi - po wymianie rozrzadu wypadły krzywki z lewej strony

alek1312 19 Lut 2015 16:47 1164 7
  • #1 19 Lut 2015 16:47
    alek1312
    Poziom 2  

Witam. Mam pytanie dotyczące mojej Audi niedawno stałem się posiadaczem a6 C5 po kupnie samochodu zrobiłem nim około 200 km i było wszystko ok tylko jak był zimny to ciężko palił. Poprzedni właściciel mówił ze zbliża się wymiana rozrządu. Ustawiłem się z poleconym przez kolegę mechanikiem na wymianę. Szczęśliwy odbieram swój samochód zapalam i jadę do domu po nagrzaniu zaczęły falować obroty na następny dzień jadać do pracy 3 pedał w podłogę i nie pójdzie więcej niż 2000-2500 obr i zapaliła się kontrolka silnika i za chwilę kontrolka świec żarowych po nagrzaniu wszystko wróciło do normy. Dzwonię do mechanika a on mówi mi ze to niemożliwe chyba pada ci pompa. Podłączyłem się pod vaga pokazywało błąd 505 (kąt wtrysku). myślałem ze jak robił to uciekła mu gdzieś pompa. Następnego dnia po pracy już go nie mogłem odpalić linka i do mechanika a on mówi ze prawdopodobnie sterownik pompy. Co się okazało ze spadły krzywki z lewej strony i dwa wałki do wymiany, prawa strona ok moje pytanie jest takie czy to jest możliwe czy to mój mechanik coś nie tak złożył Dzięki z góry za odpowiedzi i wyrozumiałość

0 7
  • #3 19 Lut 2015 18:30
    alek1312
    Poziom 2  

No właśnie tego nie wiem prawdopodobnie tak, a możne bo źle ustawiony został rozrząd ? i dlatego wypadły ale dziwi mnie ze wpadły tylko z lewej strony a prawa wszystko w porządku. audi z 2004r 163km 198tys avant. wszystkie problemy pojawiły się po wymianie

0
  • #5 19 Lut 2015 19:38
    alek1312
    Poziom 2  

pomyłka dźwigienki

0
  • #6 19 Lut 2015 21:48
    merc124t
    Poziom 17  

Witam prawdopodobieństwo wytarcia wałków jest bardzo możliwe w tych silnikach ale chyba byś zauważył głośniejszą pracę rozrządu oraz na nie równą prace silnika i nie wycierają się wałki tylko na jednej głowicy stawiam na złe ustawienie rozrządu ...widzisz na wstępie pisałeś że jak kupiłeś auto było ok a po wymianie rozrządu nie chciał przekroczyć 2500 obr więc wniosek jest tylko jeden j.w.

0
  • #7 19 Lut 2015 23:38
    robi1214
    Poziom 31  

Przestawił się rozrząd temat przerabiany.

0