Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 licencja OEM o co chodzi?

19 Lut 2015 18:12 1200 8
  • Poziom 2  
    Witam chciałbym zakupić windows 7 64 bit. Lecz nie wiem co oznacza licencja OEM. Podobno jest to jakieś piractwo. Czyli nie warto kupować? Znalazłem na allegro aukcje gdzie za 375 złotych mogę kupić. Proszę o odpowiedź, ponieważ nie chce stracić takiej dużej kwoty. I ile razy będę mógł windowsa instalować? Tzn. formatować ten sam komputer.
    System operacyjny Windows 7 Home Premium 64bit OEM użytkownik SATYSFAKCJA-PL sprzedaje na Allegro. Jeżeli możecie to proszę spójrzcie bo linku nie mogę umieścić.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Chciałem aby mi ktoś to wytłumaczył dokładnie i odpowiedział też na inne pytania. Dotyczące formatowania. I co mi grozi jeżeli kupię bez komputera?
  • Poziom 22  
    Wersja OEM może być zainstalowana tylko i wyłącznie na PC do którego została przeznaczona.
    Kupując taki system już raz zainstalowany to kupujesz nielegalnie kopie, jeżeli system jest nowy z pewnego sklepu to jak najbardziej możesz kupić i wszystko będzie OK. Z tym że może być zainstalowany na 1 komputerze.
  • Poziom 2  
    lukaszpolesie napisał:
    Wersja OEM może być zainstalowana tylko i wyłącznie na PC do którego została przeznaczona.
    Kupując taki system kupujesz nielegalne oprogramowanie, tak samo jak byś miał zainstalowaną kopie systemu.

Czyli aktualizacje nie będą wchodziły? Bo na internecie jak i w sklepach np. Neonet jest tylko wersja OEM.
  • Poziom 22  
    Aktualizacje będą wychodziły i będzie wszystko OK o ile jak dopisałem wyżej system jest nowy i z pewnego sklepu, także możesz śmiało kupować i instalować. Z tym że pamiętaj jest to wersja która może być zainstalowana tylko i wyłącznie na jednym komputerze.
  • Poziom 11  
    Witam, mam również pytanie co do zakupu Win7 OEM. Kiedyś jak kupowałem Windows XP jak przechodziłem z 2000, to musiałem kupić WinXP chociażby z myszką. Jak jest teraz, bo się nie mogę doszukać. WYstarczy jak kupię samą licencję Win7PRO?
    pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Kupic mozesz sama licencje. Tylko nie kupuj samego klucza bez naklejki bo to juz nie jest legalne :)
  • Poziom 1